banner39

Çalışma masanızı güzelleştirin

Bürolarda çalışanlar iyi bilir, günün neredeyse tamamı masa başında geçer. Hal böyle olunca çalışma masasındaki düzen ve tercih edilen aksesuarlar da, iş psikolojisi üzerinde önemli rol oynar.

Haber 10.08.2015, 22:17 10.08.2015, 22:17
Çalışma masanızı güzelleştirin

Tamamen sizi yansıtan, kendi zevkinize göre dekore edeceğiniz bir çalışma masası, sadece sizi değil, çevrenizdeki çalışma arkadaşlarınızı da motive ederek, mutlu bir çalışma ortamı sunacaktır. İşte size daha keyifli bir çalışma ortamı için herkesin kolaylıkla uygulayabileceği pratik tavsiyeler...

- Çalışma ortamınızı kişiselleştirmeye sevdiklerinizin fotoğraflarıyla başlayabilirsiniz. Kolayca hazırlayacağınız çerçevelere yerleştireceğiniz fotoğraflar, stresli anlarınızda sizi rahatlatacaktır.

- Çalışma alanınız darsa, dilerseniz üzerini de süsleyebileceğiniz ufak bir ayna ile hem daha geniş bir görünüm elde edebilir hem de masanızın havasını değiştirebilirsiniz. Arada kendinize göz atabilme şansı da cabası…

- Renksiz ve tekdüze ofis eşyaları herkesi sıkar. İşe her gün kullandığınız eşyaları kendinize göre yeniden yorumlamakla başlayabilirsiniz. Örneğin dosya tutucu ve kalemliğinizi biraz renklendirmek hoş olmaz mı? Bunun için basit kanaviçe veya kilim motiflerini tercih edebilirsiniz.

- Çay ya da kahve, çalışırken olmazsa olmazların başında gelir. Fincanınıza karakter kazandırmak da öyle… Üstelik yapacağınız şey çok basit, deseninizi seçin, çizin, renklendirin ve fırınlayın.

- Mouse pad deyip geçmeyin; maharetli elleriniz ve hayal gücünüz bir araya gelince, normal bir mouse pad usta bir ressamın tuvali gibi olabilir.


- Masanızda minyatür bir evren kurmak hoş olmaz mı? Minyatür bitkiler, figürler ve bir fanusla kendi mini dünyanızı oluşturabilirsiniz.

- Güzel geçen bir iş günü, karmakarışık kablolar yüzünden kâbusa dönmesin. Bütün kablolarınızı derli toplu muhafaza etmek için yalnızca birkaç tutacak kullanmak yeterlidir.

- Yalnızca kablolar değil, masanızda bulunan ufak tefek gereçler de dağınık kalmasın. Kâğıt kutulardan, boş konserve kutularından ya da kullanmadığınız kavanozlardan düzenleyicinizi kendiniz yapabilirsiniz.

- Oturarak çalışanların en önemli sıkıntılarından biri de vücut duruş bozuklukları… Bunun önüne geçmekse yine sizin elinizde ve çok kolay. Daha rahat ve doğru oturuş için küçük bir yastıkla belinize güç verin. Tabii ki yine kendi tarzınızda...

- Soluk renkli ofis dolapları hiç çekici değildir. Bunun yerine görünür kısımları hoş manzara resimleriyle kaplamaya ne dersiniz?

banner53
Yorumlar (0)
35
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?