Dijital Medya ve Arap Baharı

ABD Michigan Üniversitesi'nden Dr. Müzemmil M. Hüseyin dijital çağın farklı problemli alanları mevzusunda 27 Temmuz günü İstanbul'da bir seminer verecek.

Dijital Medya ve Arap Baharı

Politik Araştırmalar Merkezi İletişim Çalışmaları bölümünde görev yapan Dr. Hüseyin (Muzammil M. Hussain), dijital medya ve Arap Baharı üzerinde duracağı konuşmasında 2011 yılında zirveye çıkan toplumsal hareketlerden çıkarılacak dersler ve neticelerini ele alacak. Dijital çağın farklı problemli alanları üzerinde durulacak olan seminerde, bu problematiklerin Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgelerindeki güncel politikalarla olan ilişkileri incelenecek.

Dr. Müzemmil M. Hüseyin seminerde, dijital teknolojiler ve bunların Arap Baharı sürecindeki toplumsal hareketlere ve politik eylemlere etkilerine yönelik üstü kapalı faraziyeleri de anlatacak.

Arap Baharı’nın iyimser ve kötümser hipotezlerin ötesine geçilerek tahlil edilmesi gerektiğini vurgulayan Hüseyin, Ortadoğu’daki politikalar ve dijital altyapıyı uzun bir süreci göz önünde bulundurarak karşılaştırmalı bir şekilde tahlil edecek.

Hüseyin, iletişim teknolojilerinin kullanılmasını ve gizli tehlikelerini, toplumsal hareketlerin doğurduğu ani politik değişiklikler çerçevesinde tartışacak. Ortadoğu'daki dijital medya manzarasına değinecek olan Hüseyin, sunumunda dijital altyapının küresel ekonomi-politiğini de ele alacak. Seminer kapsamında, günümüzde çok fazla üzerinde durulmayan dijital politikaların Arap Baharı’ndan itibaren büyük bir önem arz eden boyutlarına da dikkat çekilecek.

27 Temmuz Pazartesi saat 18:00’de başlayacak olan seminer İLEM Konferans Salonu’nda (Sultantepe Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Fıstıkağacı İş Merkezi No: 39 Üsküdar) gerçekleşecek.

www.ilem.org.tr/

 

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2015, 15:29
banner53
YORUM EKLE

banner39