banner39

Microsoft gözlüğünü test ediyor

Windows 8.1 RT sürümü işletim sistemiyle yere çakılan Microsoft, şimdi Google Glass benzeri bir gözlük için denemelere başladı.

Haber 24.10.2013, 09:49 24.10.2013, 09:49
Microsoft gözlüğünü test ediyor

Dünyanın en büyük iki teknoloji devinden biri olan Microsoft kendi gözlüğü üzerine çalışıyor. The Wall Street Journal gazetesinin haberine göre, Microsoft şirketi, Google'ın imal ettiği Glass benzeri internet bağlantılı bir gözlüğü ortaya çıkarmak için çalışmalara başladı.

Mevzubahis olan cihaz hakkında bilinen çok fazla malumat olmamasına rağmen, Microsoft’un gözlük projesinin şirketin "giyilebilir teknoloji" alanına ilgisini gösteriyor. Microsoft "giyilebilir teknoloji" sahasında eskiden beri çeşitli denemeler yapıyor.


   
SPOT SAAT

Microsoft, ev elektroniği ve saatler gibi günlük olarak sık tercih edilen cihazlarda kullanılmak üzere geliştirilen SPOT (Smart Personal Object Technology) projesi kapsamında saatler üretmişti. Her ne kadar Türkiye'de kullanılmamış olsa da, 2008 yılına kadar bunların satışını sürdürmüştü.

Hâlihazırdaki gözlük konsepti ise, "Xbox aksesuarı" olarak planlanıyor. 2012'de ortaya çıkan bir Xbox One dökümanında, Fortaleza projesi olarak adlandırılan Kinect gözlüğün bulunması bu yöndeki tahminlere de temel oluşturuyor. Tahminler, denemeler, açıklamalar neyse artık bekleyip göreceğiz.

banner53
Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?