Yemekten sonra bunu yapmayın

Sofradan kalktıktan sonra yapmaktan hoşlandığımız bazı alışkanlıkların ne kadar zararlı olduğunu biliyor musunuz?

Yemekten sonra bunu yapmayın

İşte yemekten sonra yapmamamız gerekenler:

1) Sigara içmek

Araştırmalar yemekten sonra içilen tek bir sigaranın 10 taneye bedel olduğu kanıtlıyor. (Kanser riski de doğru oranda artıyor)

2) Meyve yemek

Yemekten hemen sonra meyve yemek midenin hava ile dolmasına sebep oluyor. O yüzden meyvenizi yemekten 1-2 saat önce ya da sonra yemelisiniz.

3) Çay içmek

Çay yaprakları yüksek oranda asit ihtiva ettiği için yemeklerden aldığımız proteinleri sindirmemiz zorlaşır.

4) Kemer gevşetmek

Yemekten sonra kemer gevşetmek, bağırsakların bükülmesine ve bloke olmasına sebeptir.

5) Yürümek

İnsanlar genellikle yemek yedikten sonra yürümenin sıhhat için faydalı olduğuna inanırlar. Halbuki bu doğru değildir. Yürümek, sindirim sisteminin yediğimiz yemeklerden nütrientleri özümsememesine sebep olur. Yani yediğimiz yemeğin hiçbir anlamı kalmamsına...

6) Banyo yapmak

Banyo yapmak kan akışını ellere, ayaklara doğru çoğaltır ve bu da midenin etrafındaki kan miktarını azaltır. Sonuç olarak, sindirim sistemini zayıflatır.

7) Uyumak

Yemekten hemen sonra uyuduğumuzda, yediklerimizi yeterince sindiremeyiz. Bu da bağırsak iltihaplanmalarına ve mide rahatsızlıklarına sebep olur.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2014, 17:31
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yorgi Saviç
Yorgi Saviç - 7 yıl Önce

Haberin içerdiği 7 tavsiyeden 5' i tamamen yanlış ve tıp ilmiyle herhangibir ilgisi yok. Okuyucuları yanlış ve zararlı olabilecek alışkanlıklara sürükleyebilir. Yayınlanacak bu tip bilgiler konusunda (özellikle sağlıkla ilgili ise) önceden ciddi bir ilim adamına danışmanız faydalı olur, sanırım !!!

banner39