banner39

banner35

22 ile sarı 3 ile turuncu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İzmir, Aydın ve Muğla'yı turuncu kod ile uyardı. 3 ilde şiddetli rüzgar ile gök gürültülü sağanağın etkili olması bekleniyor. 22 ile de sarı uyarı yapıldı.

Hava Durumu 10.12.2021, 07:32
22 ile sarı 3 ile turuncu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün itibarıyla etkili olacak fırtına konusunda uyarıda bulundu.

Yapılan açıklamaya göre, Marmara'nın batısı ve güneyi, Ege Bölgesi, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Batı Karadeniz'in batı kesimlerinde fırtınanın etkili olacak.

Meteoroloji ayrıca, 22 ile sarı 3 ile ise turuncu uyarı yaptı. İzmir, Aydın ve Muğla'da şiddetli rüzgar ile gök gürültülü sağanağın etkili olması bekleniyor. Çanakkale, Manisa çevreleri ile Balıkesir’in güneyinde de kuvvetli yağış etkili olacak.

Rüzgarın Marmara'nın batısı ve güneyi, Ege Bölgesi, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Batı Karadeniz'in batı kesimlerinde güney yönlerden fırtına (50-70 kilometre/saat), yüksek kesimlerde kuvvetli fırtına (70-90 kilometre/saat), yer yer tam fırtına (90-100 kilometre/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Vatandaşların, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ile trafikte aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

AFAD'dan uyarı geldi

Meteoroloji'nin duyurusunun ardından AFAD'dan da uyarı geldi.

Sel, su baskını, dolu, hortum ve fırtına gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması çağrısı yapıldı. 

Yorumlar (0)
23
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?