banner39

Aprilin beşine karla girdiler

Soğuklar ülkenin dört bir yanında devam ederken bazı illerimiz bugün güne karla 'merhaba' dedi. "Kork aprilin beşinden öküzü ayırır eşinden" gibi atasözleriyle anılan Nisan ayının ortaları bu senede oldukça soğuk geçeceğe benziyor...

Hava Durumu 17.04.2013, 09:38 17.04.2013, 14:11
Aprilin beşine karla girdiler

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ardahan'da akşam saatlerinden itibaren başlayan kar yağışı gece şiddetini artırdı. Lapa lapa yağan kar şehri beyaza bürüdü. Araçların üzerleri karla kapladı, ağaçlar beyaza büründü.

Uzun bir aradan sonra yağan kar Ardahanlıları şaşırttı. Araçlar trafikte ilerlemekte zorlandı. Vatandaş, araçların üzerini kaplayan karı temizledi. Kar kalınlığı 4 santimetreye ulaştı. Vatandaşlar Nisan ayında kar yağışının kendileri için sürpriz olduğunu söyledi.

Baharı beklerken, yağan karla kışın geri geldiğini anlatan vatandaşlar, baharı dört gözle bekler olduklarını dile getirdiler.

ORDU'DA DA KAR YAĞDI

Ordu'nun Akkuş ilçesine de kar yağdı.1450 rakıma sahip olan Akkuş ilçesi sakinleri güne kar yağışı ile uyanınca çok şaşırdı.

Akkuş'ta meyveler çiçek açmış, yapraklarda tomurcuklanıp yeşermeye başlamıştı. Hafta sonunu güneşli bir günle tamamlayan Akkuşlu vatandaşlar, hem kar hem de soğuk hava ile karşılaştı. Vatandaşlar işlerine giderken kar yağışını fotoğraflayıp, sosyal paylaşım sitelerine aktarmaya başladı.

Yetkililer, yollardaki buzlanma ihtimaline karşı araç sürücülerini uyardı. Fındık ve meyveler için de don tehlikesine dikkat çekildi.

BİTLİS'E HALA YAĞIYOR

Bitlis'de dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle Bitlis'in Tatvan ilçesinde bulunan Nemrut Dağı ve diğer yüksek kesimler yeniden beyaza büründü.

Yaz mevsiminin beklendiği Bitlis'te havaların yeniden soğuması ve yüksek kesimlere kar yağması kentte şaşkınlık uyandırdı. Gece saatlerinde bastıran sağanak yağış yüksek kesimlerde kara dönüştü

Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte Nemrut Dağı ve diğer yüksek kesimler yeniden beyaza büründü. Soğuyan havalar nedeniyle vatandaşlar kışlık kıyafetleri yeniden çıkarmak zorunda kaldı. Yurdun birçok yerinde vatandaşlar sıcaklardan bunalırken, Kıştan kalma günlerin yaşandığı Bitlis'te vatandaşlar dört gözle halen baharı bekliyor.

banner53
Yorumlar (0)
12
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?