Batı Akdeniz için yüksek sıcaklık uyarısı

Meteoroloji, Antalya, Muğla, Isparta ve Burdur'da hava sıcaklıklarının bugünden itibaren artarak mevsim normallerinin 2-5 derece üzerinde seyredeceğini bildirdi

Batı Akdeniz için yüksek sıcaklık uyarısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Meteoroloji, Antalya, Muğla, Isparta ve Burdur için yüksek sıcaklık uyarısında bulundu.

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Antalya Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan yazılı açıklamada, bölgede mevsim normallerinde seyreden hava sıcaklıklarının bugünden itibaren artmaya başlayacağı, çarşamba gününe kadar mevsim normallerinin 2-5 derece üzerinde seyredeceği bildirildi.

Açıklamada, önümüzdeki hafta yüksek hava sıcaklıklarının meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı başta yaşlılar, çocuklar ve kronik hastalığı bulunanlar olmak üzere vatandaşların 10.00-16.00 saatleri arasında güneş ışınlarına direk maruz kalmamaları uyarısı yapıldı.

Açıklamada, hafta içinde beklenen hava sıcaklıklarının Antalya ve Muğla'da 36-40, Burdur'da 35-37 ve Isparta'da 33-35 derecede seyretmesinin beklendiği ifade edildi.

Bu arada yüksek sıcaklık nedeniyle Antalya sokakları adeta boşaldı. Yerli ve yabancı tatilciler sahillerde denize girerek serinlemeye çalışırken, bazı vatandaşlar 2 bin metre rakımlı yaylalarda serin havanın keyfini çıkardı.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2017, 01:07
banner53
YORUM EKLE

banner39