banner39

Doğu Anadolu Bölgesi'nde buzlanma ve don uyarısı

Meteoroloji, buzlanma ve don olayına karşı vatandaşlar ve sürücülerin, dik ve eğimli yamaçlardaki çığ tehlikesine karşı da doğada yürüyüşe çıkanların tedbirli olmasını istedi

Hava Durumu 27.01.2018, 10:35 27.01.2018, 10:35
Doğu Anadolu Bölgesi'nde buzlanma ve don uyarısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı beklenen Doğu Anadolu Bölgesi'nde, çığ uyarısı yapıldı.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, bir süredir kar yağışının etkili olduğu bölge genelinde havanın çok bulutlu, doğusunun aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı, Erzincan çevrelerinde ise sisin etkili olması bekleniyor.

Sıcaklığın mevsim normallerinde seyredeceği bölgede rüzgar güney ve güneybatı yönlerinden hafif, yer yer orta kuvvette esecek.

Bölgede en düşük hava sıcaklığı Iğdır'da 1, Erzincan'da sıfır, sıfırın altında olmak üzere Ağrı ve Erzurum'da 3, Ardahan'da 6, Kars'ta 7 derece ölçüldü.

Günün en yüksek sıcaklığı ise Iğdır ve Erzincan'da 3, Ağrı ve Erzurum'da sıfır, sıfırın altında olmak üzere Kars ve Ardahan'da 1 derece olacak.

Kent merkezindeki kar kalınlıkları ise Erzurum'da 31, Ardahan'da 19, Ağrı'da 16, Kars'ta 11 ve Erzincan'da 2 santimetre ölçüldü.

Yetkililer, buzlanma ve don olayına karşı vatandaşlar ve sürücülerin, dik ve eğimli yamaçlardaki çığ tehlikesine karşı da doğada yürüyüşe çıkanların tedbirli olması gerektiği uyarısında bulundu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?