banner39

İstanbul'da yeni haftada kar bekleniyor

İstanbul'da pazartesiden itibaren sıcaklıkların 12 derece düşmesi ve kar yağışı bekleniyor

Hava Durumu 14.01.2016, 16:42 14.01.2016, 16:57
İstanbul'da yeni haftada kar bekleniyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün hava tahminlerine göre Türkiye'ye yeniden kar geliyor. Tüm Türkiye'de hava sıcaklıkları hissedilir şekilde düşerken; İstanbul'da 18 Ocak Pazartesi’den itibaren sıcaklıkların 12 derece düşmesi bekleniyor.

İstanbul'da hava sıcaklığının düşmesiyle birlikte hissedilebilir sıcaklık 3 derece olacak ve İstanbul kar yağışlı bir havanın etkisi altına girecek.

Marmara'nın kuzey doğusu; İç Ege, İç Anadolu, Karadeniz, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Akdeniz bölgelerinde kar yağışı olacağı tahmin ediliyor.

13 İLDE KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Afyonkarahisar, Kütahya, Bilecik ve Siirt çevrelerinde karla karışık ve kar şeklinde görülecek yağışların Doğu Karadeniz, Van ve Iğdır dışında Doğu Anadolu Bölgesi ile Hatay'ın kıyı kesimleri, Adana'nın kuzey ve doğusu, Kahramanmaraş, Osmaniye, Adıyaman, Diyarbakır ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Rüzgar, genellikle batı ve kuzeybatı, doğu kesimleri, güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu ve Güney Anadolu'da kuvvetli (30-60 km/s) olarak esecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?