banner39

Meteoroloji'den don, buzlanma ve çığ uyarısı geldi

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile Doğu Karadeniz'de çığ tehlikesi bulunurken, vatandaşların dikkatli olması gerektiği vurgulandı. Batıda sıcaklıklar yükselirken, güneşli bir hava bekleniyor

Hava Durumu 10.02.2020, 08:34
Meteoroloji'den don, buzlanma ve çığ uyarısı geldi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, İç Anadolu'nun doğusu, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Ankara, Çankırı, Bolu, Karabük, Çorum, Amasya ve Artvin çevrelerinin kar yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Hava sıcaklığının batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey yönlerden, Marmara ile zamanla kuzey ve iç kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, İç Anadolu’nun güneydoğusu ve Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın İç Anadolu’nun güneydoğusu ve Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/sa) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz'in yüksek kesimlerinin dik eğime sahip ve yüksek kar örtüsü olan yerlerinde çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Kıyı kesimlerde hafif ve orta, iç ve doğu kesimlerde kuvvetli buzlanma ve don olayı görüleceğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

İSTANBUL °C, 8°C
Parçalı ve az bulutlu

ANKARA °C, 2°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif kar yağışlı

İZMİR °C, 13°C
Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA °C, 13°C
Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu

ZONGULDAK °C, 6°C
Parçalı, yer yer çok bulutlu

TRABZON °C, 3°C
Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

ERZURUM °C, -12°C
Parçalı ve çok bulutlu

DİYARBAKIR °C, 1°C
Parçalı ve çok bulutlu
Kaynak: Habertürk

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?