Meteoroloji kar bekleyenlere umut verdi

İstanbul, İzmir ve Adana gibi illerde çok kuvvetli sağanak yağış etkili olacak. Ankara, Afyon, Eskişehir çevrelerine de kar yağışı uyarısı yapıldı. 

Hava Durumu 27.02.2020, 09:34
Meteoroloji kar bekleyenlere umut verdi

 Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul, İzmir, Bursa, Çanakkale, Edirne ve Antalya dahil birçok ilde sağanak yağış beklendiğini duyurdu. Yağışlar yer yer gök gürültüsüyle birlikte etkili olacak. Öte yandan, gece ve sabah saatlerinde doğu kesimlerde don olaylarının etki olması bekleniyor.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nün lodos tahmini sabaha karşı gerçekleşti. Üsküdar, Kadıköy ve Bostancı sahilde etkisini bir hayli gösteren lodos, dalga boylarını yükseltti. Denizde gecenin sakinliği yerini hareketliliğe bıraktı.

İDO'DAN SEFER İPTALLERİ

İstanbul ve Marmara'da etkisini hissettiren lodos nedeniyle Şehir Hatları, bazı seferlerin iptal edildiğini duyurdu.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle yapılamayan seferler şöyle: 

"07.00 Büyükada-Bostancı, 07.05 Bostancı-Büyükada, 06.55 Bostancı-Karaköy-Kabataş, 06.35 Kabataş-Eminönü-Kadıköy-Adalar-Bostancı."

HAFTA SONU KAR GELİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinde paylaşılan verilere göre, yarın yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinde yağmur görülecek. 

Hafta sonu yağış etkisini artıracak. 29 Şubat Cumartesi günü yağışlar etkisini artıracak. İstanbul, İzmir ve Adana gibi illerde çok kuvvetli sağanak yağış etkili olacak. Ankara, Afyon, Eskişehir çevrelerine de kar yağışı uyarısı yapıldı. 

Erzurum, Ardahan, Kars çevrelerine ise kar yağışı gelecek. Cumartesi günü başlayacak kar yağışının pazar günü de etkili olacağı tahmin ediliyor. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?