banner39

banner35

Meteoroloji uyardı: Sıcaklık 6-10 derece düşüyor

Meteorolojiden edinilen son bilgilere göre yurdun büyük bölümü sağanak yağışa teslim. İstanbul'da sabah 05.00'te başlayan yağmur etkili oluyor. İstanbul'da metrekareye 50 kg yağış düşmesi bekleniyor. Sıcaklıkların ise kuzey ve iç kesimlerde 6-10 derece azalacağı öğrenildi

Hava Durumu 06.10.2019, 13:37
Meteoroloji uyardı: Sıcaklık 6-10 derece düşüyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara (Edirne ve Kırklareli hariç),Kuzey Ege, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Aydın, Gaziantep, Kilis, Adıyaman çevreleri ile Antalya'nın doğu kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BARTIN VE SİNOP'TA ŞİDDETLİ SAĞANAK

Yağışların; Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, İstanbul, Yalova, Sakarya, Kocaeli, Düzce ve Zonguldak çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2),Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Kastamonu'nun kıyı ilçeleri, Bartın ve Sinop çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21- 75 kg/ m2) olması bekleniyor.

KUZEY VE İÇ KESİMLERDE SICAKLIK AZALIYOR

Hava sıcaklıklarının, kuzey ve iç kesimlerde hissedilir derecede, 6-10 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGARIN HIZI 60 KM'Yİ BULACAK

Genellikle batı ve güneybatı yönlerden orta kuvvette, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısında yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

İSTANBUL'DA SAĞANAK YAĞIŞ ETKİLİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarılarda İstanbul genelinde etkili olacağı belirtilen sağanak yağış sabah saatlerinde etkili olmaya başladı. 05.00 itibariyle yağmaya başlayan yağmur, zaman zaman etkisini artırdı.  Bazı noktalarda yağmur nedeniyle su birikintileri oluştu.

AFAD'DAN BİRÇOK İL İÇİN UYARI GELDİ

AFAD'dan yapılan açıklamada, "İstanbul, Yalova, Sakarya, Kocaeli, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Sinop çevreleri ile Kastamonu’nun kuzey ilçelerinde kuvvetli yağışlar bekleniyor. Samsun ve Ordu çevreleri ile Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’de yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli yağışlar bekleniyor. Ani sel ve su baskınları gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olun" denildi. 

Kaynak: Habertürk

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?