banner15

Meteoroloji'den 10 il için buzlanma ve don uyarısı

Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl ve Adıyaman, Sivas, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir ve Yozgat hava sıcaklıklarının düşmesi nedeniyle buzlanma ve don bekleniyor

Meteoroloji'den 10 il için buzlanma ve don uyarısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl ve Adıyaman için sis, buzlanma ve don uyarısı yapıldı.

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Malatya, Adıyaman, Elazığ, Bingöl ve Tunceli'de bölgede devam eden kar yağışının gece saatlerine kadar sürmesi bekleniyor.

Sıcaklıkların 5 ila 10 derece arasında azalacağının tahmin edildiği belirtilen açıklamada, azalan sıcaklıkların etkisiyle sıcaklıklarının oluşabilecek buzlanma, don ve sise karşı vatandaşların ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması uyarısında bulunuldu.

İÇ BÖLGELERDEKİ 5 İL İÇİN DE KUVVETLİ BIZLANMA VE DON UYARISI

Meteoroloji'den Sivas, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir ve Yozgat için 5 gün boyunca kuvvetli buzlanma ve don uyarısı yapıldı.

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan yazılı açıklamada, bu geceden itibaren 19 Aralık'a kadar Sivas, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir ve Yozgat'ta kuvvetli buzlanma ve don olayının beklendiği belirtildi.

Ulaşımda aksamaların yaşanmasının öngörüldüğü aktarılan açıklamada, vatandaşlara olası risklere karşı tedbirli ve dikkatli olmaları uyarısında bulunuldu.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2016, 16:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48