banner39

Meteoroloji'den 12 ile sarı kod ile uyarı: Kuvvetli yağış geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 30 Ekim 2020 Cuma günü için yayınlanan hava durumu tahminlerine göre, İstanbul, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Düzce, Zonguldak, Bartın, Antalya ve Isparta'da yağışlı bir hava hakim olacak.

Hava Durumu 30.10.2020, 09:14 30.10.2020, 15:36
Meteoroloji'den 12 ile sarı kod ile uyarı: Kuvvetli yağış geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün İstanbul, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Düzce, Zonguldak, Bartın, Antalya ve Isparta illerini etkisi altına alması beklenen sağanak yağışta olası su baskınları, yıldırım ve ulaşımda yaşanacak aksamalarla ilgili vatandaşları uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nde yapılan uyarı açıklaması şöyle:

"30.10.2020 Cuma günü ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde görülecek sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların öğle saatlerinden itibaren İstanbul, Marmara'nın doğusu Bursa, Yalova, Kocaeli, Sakarya, Bilecik ile zamanla Batı Karadeniz'in kıyı kesimlerinde Düzce, Zonguldak, Bartın kuvvetli (21-50 kg/m2); İstanbul'un Anadolu Yakasının kuzey kesimleri ile Kocaeli'nin Kandıra, Sakarya'nın Kaynarca ve Ferizli ilçelerinde yer yer çok kuvvetli (50-75 kg/m2) olması beklendiğinden su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır."

Antalya ve Isparta için kuvvetli yağış uyarısı

Antalya'nın Aksu, Serik, Manavgat ve İbradı ilçeleri ile Isparta çevrelerinde cuma günü kuvvetli yağış bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre, cuma günü Batı Akdeniz'de sağanak ve gök gürültülü sağanak tahmin ediliyor.

Yağışların öğle saatlerinden sonra Antalya’nın Aksu, Serik, Manavgat ve İbradı ilçelerinde kuvvetli, iç kesimlerinde ve Isparta çevrelerinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

Sel, su baskını, yıldırım, küçük çaplı dolu yağışı, hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Kaynak: Haber7

banner53
Yorumlar (0)
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?