banner15

Meteoroloji'den sıcak hava uyarısı

Meteoroloji Doğu Akdeniz için sıcak hava uyarısı yaptı, Adana'da sıcaklıkların 40 derecenin üstüne çıkabileceğini belirtti

Meteoroloji'den sıcak hava uyarısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü, Doğu Akdeniz'de hava sıcaklığının hafta ortasından itibaren mevsim normalleri üzerine çıkacağını bildirdi.

Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, hava sıcaklığının bu hafta Mersin'de 35, Kahramanmaraş ve Gaziantep'te 38, Osmaniye, Hatay ve Kilis'te 39, Adana'da 40 derecenin üzerine çıkması bekleniyor.

Açıklamada, sıcaklık artışının neden olabileceği olumsuzluklara karşı vatandaşların ve ilgililerin tedbirli olması istendi.

BÖLGELERDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu ve açık, zamanla Trakya kesiminin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyıları ile Çeşme çevrelerinde kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı az bulutlu, doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyılarının sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Erzurum, Kars, Ağrı ve Iğdır çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batısında kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-40 km/saat) esmesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2014, 11:19
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48