Trakya'da yoğun kar yağışı

Balkanlar üzerinden gelen soğuk hava dalgasının etkisi altına giren Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'ın yüksek kesimlerinde kar yağışı etkisini sürdürüyor

Trakya'da yoğun kar yağışı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Balkanlar'dan gelen soğuk ve yağışlı hava etkisine giren Trakya'da bazı bölgelerde kar yağışı devam ediyor.

Hava sıcaklığının 2 derece ölçüldüğü Edirne'de kent merkezinde ara ara yağan kar, zeminin ıslak olması nedeniyle tutmadı. Kapalı bir havanın olduğu kentte zaman zaman şiddetini artıran kar yağışı gözleniyor.

Bulgaristan sınırına yakın köy ve beldelerde ise kar yağışı daha etkili Balkan köyleri olarak da adlandırılan Lalapaşa ilçesine bağlı köylerle Hamzabeyli Sınır Kapısı yakınlarında yer yer tipi şeklinde kar yağıyor.

TUNA NEHRİ

Dün akşam saatlerinde debisi artan ve Sarayiçi mevkisindeki kesimde yatağının daralmasına bağlı taşma seviyesine çıkan Tunca Nehri'nde ise debi düşmeye başladı.

DSİ 11. Bölge verilerine göre dün akşam saatlerinde 87 metreküp/saniye ölçülen debi 82 metreküp/saniye seviyelerine düştü.

KIRKLARELİ

Dün akşam Kırklareli'nin yüksek kesimlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle Demirköy ve Kofçaz ilçeleri ile Bulgaristan'a ulaşımın sağlandığı Dereköy Sınır Kapısı beyaz örtüyle kaplandı.

Kar kalınlığı Kofçaz ilçesinde 10, Demirköy ilçesinin Mahyatepe mevkisinde 15, Bulgaristan'a ulaşımın sağlandığı Dereköy Sınır Kapısı'nda ise 9 santimetreye ulaştı.

Karayolları 15. Şube Şefliği ekipleri de kar yağışının etkili olduğu bölgelerde çalışmalarını sürdürüyor.

Kar yağışının etkili olduğu bölgelerde hazırlıksız yakalanan bazı araçlar trafikte ilerlemekte zorlanırken, Demirköy ilçesinde de sürücüler zor anlar yaşadı.

Kırklareli Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı trafik ekipleri, kar yağışının etkili olduğu bölgelerde sürücüleri uyardı.

Hava sıcaklığının sıfır derece ölçüldüğü kentte kar yağışının yarına kadar etkili olması bekleniyor.

TEKİRDAĞ

Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçesinde yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oldu.

Sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle, yüksek kesimlerdeki tepeler ile evlerin çatıları, beyaza büründü.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ekipler, yolların kapanma olasılığına karşı bölgede bekletiliyor.

Kent merkezi ve diğer ilçelerinde ise soğuk hava ile birlikte yağmur devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2017, 15:19
banner53
YORUM EKLE

banner39