Tokatlı öğretmenlerden örnek davranış

TİKA koordinatörünün çektiği bir fotoğraftan etkilenen Tokatlı öğretmenler, illerine davet edip ağırladığı 6 Afrikalı öğretmene mesleki eğiticilik eğitimi vermeye başlayarak örnek bir davranışta bulundular.

Haber 29.06.2018, 08:12 23.07.2019, 14:22
Tokatlı öğretmenlerden örnek davranış

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

TİKA Koordinatörü Sami Dur’un çektiği bir fotoğraftan etkilenen Tokatlı öğretmenler, Tokat’a davet edip ağırladığı 6 Afrikalı öğretmene mesleki eğiticilik eğitimi veriyor.

Milliyet'te yer alan habere göre, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol kapsamında Afrika’nın en fakir ülkelerinden Çad’ın başkenti Encemine’deki Encemine Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde öğretmen olarak görev yapan 6 Afrikalı, Tokat’ta mesleki eğitim almaya başladı.

Afrikalı Elektrik Elektronik Teknolojisi, Motorlu Araçlar Teknolojisi ve Metal Teknolojisi bölümlerinde eğitim çalışmalar başladı. Afrikalı öğretmenlerle iletişimi ise Samsun ve Çorum’da üniversitede okuyan Afrikalı rehber öğrenciler tarafında yapılıyor. Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ali Vanlıoğlu, Proje Koordinatörü Ali Kemal Sataner ve Motorlu Araçlar Teknolojisi Atölye Şefi Yücel Polat öncülüğünde verilen eğitimlere katılan 6 öğretmen eğitim alırken kullandıkları materyalleri kendi ülkelerine götürerek oradaki meslektaşlarına ve öğrencilerine daha kolay bir eğitim verme imkanı bulacak.

TİKA Vakıf Kültürünü dünyaya yansıtıyor

TİKA Koordinatörü Sami Dur, Türkiye’nin vakıf kültürünü dünyaya yansıtan bir argüman olduğunu belirterek, "ÇAD Encimine Teknik Lisesi ile Tokat Meslek Lise arasında 3 dalda 6 öğretmen Türkiye’ye getirilip, Tokat’ta eğitim yaptıktan sonra eğitim setleri ile birlikte tekrar ülkelerine döndüklerinde öğrencilerine öğretebilecekleri bir proje bu" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?