banner15

7 renk 8.ci renkle buluşuyor

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı ile Bağcılar Belediyesi'nin birlikte organize ettiği, "7 Renk, 8'inci Renkle Buluşuyor" programı başladı.

7 renk 8.ci renkle buluşuyor


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Bağcılar Belediyesi'nin İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı ile birlikte organize ettiği, "7 Renk, 8'inci Renkle Buluşuyor" etkinlikleri 25 Eylül Cumartesi günü başlayan etkinlikler 2 Ekim tarihine kadar devam ediyor. 
 
Bir hafta devam edecek etkinlikler kapsamında, Almanya, Kazakistan, Bosna Hersek ve Polonya ile Türkiye'den 20 derneğin katılımı ile sosyal ve kültürel etkinlikler gerçekleştiriliyor.

KÜLTÜREL UNSURLAR SERGİLENİYOR

Bir hafta boyunca devam edecek etkinlikler kapsamında dernekler bir taraftan folklorik gösterilerde bulunurken diğer taraftan kurulan stantlarda kültürel unsurlarını tanıtma fırsatı buluyor.
 
Etkinlik, Bağcılar Belediyesi’nin İnönü Mahallesi’nde kurduğu çadırda bir hafta boyunca devam edecek. Etkinliğe, Bosna Hersek, Almanya, Polonya, Kazakistan ile Türkiye’den, Adıyamanlılar Vakfı, Amasya Dernekler Federasyonu, Balıkesirliler Derneği, Bağcılar Tranzonlular Eğitim Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Bağcılar Yozgatlılar Derneği, Bayburt Kültür ve Yardım Derneği, Bağcılar Gümüşhaneliler Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Bitlis Dernekleri Federasyonu, Çorumlular Derneği, Giresun Federasyonu, Kahramanmaraş Afşin Ashab-ı Kehf Derneği, Kars-Aşık Şenlik Derneği, Kastamonulular Dayanışma Derneği, Marmara Samsun Dernekleri Federasyonu Niğde-Kayırlı Sosyal Yardım ve Dayanışma Derneği, Ordu Dernekler Federasyonu, Sinop Dernekler Federasyonu, Sivaslılar Eğitim-Kültür ve Yardım Derneği, Yeni Afyonkarahisarlılar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği katılıylor.
 
25 Eylül’de başlayacak etkinlikler kapsamında programa katılacak dernekler kendi ülkelerine ve yörelerine özgü sosyal ve kültürel etkinlikler gerçekleştirecek. Etkinlikler 2 Ekim tarihine kadar devam ediyor.

 

 

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2010, 21:04
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner47

banner48