banner39

Bahçıvan olmak ister misiniz?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bahçıvanlığı öğrenmek ve bahçıvan olmak isteyenler için ücretsiz bahçıvanlık kursunu başlatıyor.

Hayatın İçinden 11.07.2011, 15:25 11.07.2011, 15:27
Bahçıvan olmak ister misiniz?

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığı Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde ve İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. koordinatörlüğünde Sosyal Sorumluluk Projesi olarak ücretsiz gerçekleştirilen ve meraklılarının sabırsızlıkla beklediği Bahçıvanlık Kursu, 19 Eylül 2011 tarihinde başlayacak olan kurs kayıtları 31 Temmuzda sona eriyor.   

Bahçıvanlık Kurslarına meslek sahibi olmak isteyenler, bahçıvanlığı daha profesyonelce sertifikalı olarak yapmak isteyen bahçıvanlar, çiçekçi-fidancı esnafı, peyzaj-ziraat-orman fakültelerinden mezun olup pratik tecrübelerini arttırmak isteyenlerin yanında hobi olarak yapmak isteyen yediden yetmişe herkes katılabiliyor.

Dersler; haftada 3 gün Pazartesi, Çarşamba ve Cuma Günleri 08.30 – 16.10 saatleri arasında Avrupa yakasında oturanlar için İBB Park ve Bahçeler Müdürlüğü Haliç Şefliğinde, Anadolu Yakasında oturanlar için Maltepe İdealtepe 50. Yıl Korusunda iki ayrı noktada yapılacak. 19 Eylül 2011 tarihinde başlayıp, otuz dört (34) işgünü (272 saat) devam edecek olan kurslar,14 Aralık 2011 tarihinde sona erecek. Kursta bahçıvan adayları hem teorik hem pratik eğitim alacak.

DERSLER ŞÖYLE:

Proje Okuma, Toprak Hazırlığı, Ekim-Dikim Faaliyetleri, Sera Yapım Tekniği, Çevre Koşulları, Dış Mekân Bitkileri, Çim Alan Tesisi, Süs Bitkilerinde Budama, Süs Bitkileri Hastalıkları İle Mücadele, Kültürel Bakım, Meyvecilik, Toprak İşleme Alet ve Makinelerinin Ayarı ve Kullanılması.

Programla ilgili detaylı bilgiye www.ibb.gov.tr adresinden ulaşılabiliyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?