banner15

Basın fotoğrafçılığı programı

Fotoğraf Akademisi tarafından "basın fotoğrafçılığı" programı düzenleniyor.

Basın fotoğrafçılığı programı


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Galata Fotoğrafhanesi Fotoğraf Akademisi tarafından düzenlenen Basın Fotoğrafçılığı Programında, katılımcıları, medya kuruluşları için iş üretebilecek seviyeye ulaşmaları hedefleniyor.

Galata Fotoğrafhanesi Fotoğraf Akademisi tarafından ilk kez geçen yıl düzenlenen Basın Fotoğrafçılığı Programı’nın yeni dönemi 13 Kasım 2010’da başlıyor. Türkiye’nin uluslararası yeterlilikte basın fotoğrafçısı yetiştirmeyi amaçlayan programı, profesyonel olarak basın fotoğrafçılığı yapmak isteyenlere iki yıllık bir öğrenim olanağı sunuyor. Başvuru sahipleri arasından belirlenecek 16 kişinin katılacağı, hafta sonlarında yürütülecek program için başvurular Ekim’de sona eriyor.

Basın Fotoğrafçılığı Programı’nda, temel, ileri fotoğraf tekniği ve mesleki seminerlerin yanı sıra Türkiye’nin ve ağırlıklı olarak içinde bulunduğumuz coğrafyanın sosyal, kültürel, iktisadi, siyasi yapısı hakkında düşünsel altyapıyı oluşturacak dersler de yer alıyor.

Program katılımcılarının üreteceği foto-röportajlar Fotoğraf Akademisi tarafından yayımlanan Fotoğraf Notları Dergisi’nde yer alabileceği gibi, seminerleri tamamlayan fotoğrafçılar gösterdikleri performansa bağlı olarak ‘Piya Pictures’ Fotoğraf Ajansı’nın aday adayı fotoğrafçıları arasına da katılabiliyorlar.

Öğrenim dönemi sonunda hem Türkiye ’deki hem de uluslararası medya kuruluşları için iş üretebilecek ve bu kuruluşlarda çalışabilecek yeterliğe ulaşmaları hedeflenen katılımcılar, Fransa Perpignan’da yapılan Uluslararası Basın Fotoğrafçılığı Festivali’ne katılarak yabancı medya kuruluşları, ajanslar, editörler ve fotoğrafçılarla tanışma, iş ilişkisi geliştirme olanağı elde ediyorlar.

Programla ilgili kayıt ve detaylı bilgiye 0212 243 71 87 numaralı telefondan ulaşılabiliyor.
 

 

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2010, 20:27
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35