banner39

Belediyelerden öğrencilere yardım

Yeni eğitim öğretim yılının açılmasıyla birlikte, belediyeler de öğrencilere yardım projelerini hayata geçirdi.

Hayatın İçinden 23.09.2010, 20:57 23.09.2010, 20:57
Belediyelerden öğrencilere yardım


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Okulların açılmasıyla birlikte ilçe belediyeleri defterden kıyafete kadar öğrencilere destek oluyor. Esenler, Bağcılar, Ümraniye bu belediyelerin başında geliyor.

Esenler Belediyesi:
Esenler Belediyesi gelecek için anlamlı bir projeye daha imza attı. TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin’in de katıldığı programla çöpten elde edilen 300 bin defter, ücretsiz olarak öğrencilere dağıtıldı.
Geri dönüşüme büyük önem veren ve bu konuda Yıldız Teknik Üniversitesi ile geliştirdiği bir proje ile diğer belediye ve kamu kurumlarına örnek olan belediye, çalışmanın meyvelerini toplamaya başladı. Esenler Geri Dönüşüm Tesisi’nde her gün ortalama 50 ton atığı ayrıştıran Esenler Belediyesi, buradan elde ettiği gelirle toplam 300 bin defter bastırdı. Özel olarak tasarlanan karton kutu içine yerleştirilen 4 defter tüm ilköğretim öğrencilerine ücretsiz olarak dağıtıldı.

Bağcılar Belediyesi:

2010–2011 Eğitim Öğretim Yılı açılışı dolayısıyla Bağcılar İÇDAŞ İlköğretim Okulu'nda bir program düzenlendi. Bağcılar Belediyesi bu yıl da ilçe genelinde eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere 6 bin çanta ve kırtasiye malzemesi yardımında bulundu.
 
Bağcılar Belediyesi, ilçede eğitim gören ihtiyaç sahibi 6 bin öğrenciye çanta ve kırtasiye yardımında bulundu. Bir hafta önceden okullara gönderilen kırtasiye malzemeleri eğitimin başlaması ile birlikte okul müdürlükleri tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere verildi.

Ümraniye Belediyesi:

Başkan Hasan Can’dan Yüzlerce Öğrenciye Kıyafet Yardımı
Her yıl eğitim sezonu başında öğrencilere kıyafet ve kırtasiye yardımı yapan belediye, bu yıl da eğitim sezonu başında, ailelerin maddi yükünü hafifletmek amacıyla çeşitli yardımlarda bulunuyor. Ümraniye Belediyesi, son olarak düzenlediği bir programla Ümraniye’de bulunan ilköğretim okulları ile liselerde okuyan 500’ü aşkın öğrenciye okul kıyafeti yardımı yaptı.

 

 

banner53
Yorumlar (0)
9
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?