banner15

Bilimsel etkinlikler öğrencilerle buluşuyor

Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi tarafından hazırlanan ve TÜBİTAK tarafından desteklenen ‘'BİLİM SOKAĞI'' projesi başlıyor.

Bilimsel etkinlikler öğrencilerle buluşuyor


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen proje ile bilimsel etkinlikler halkla buluşuyor. Etkinliğe Bayrampaşa’daki 8500 lise ve ilköğretim öğrencisinin katılması planlanıyor. 27 Eylül - 9 Ekim 2010 tarihleri arasında Bayrampaşa'nın 11 mahallesinde 11 gün boyunca yapılacak olan bilimsel etkinlikler Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik alanlarında yapılacak.
 
Hangi Etkinlikler Yer Alıyor?

Bilim Sokağı projesiyle; Matematiğin eğlenceli yönlerinin işleneceği Fizik, Kimya ve Biyoloji konularında da deney ve gözlemler yapılacak. Etkinlikler; Planetoryum Çadırı (astronomi ve uzay bilimlerini öğrenmek ve anlamak için geliştirilmiş, gökyüzünü özel bir optik projektör yardımıyla, kubbe altında son derece gerçekçi simule eden çadır), Boyama Atölyesi (bilimle ilgili boyama kitapları ve oyun kartları), Fotoğraf Atölyesi (Basit Fotoğraf makinesi yapımı, fotoğraf tabı, basit gök dürbünü yapımı), Bilimsel temalı filmler, üç boyutlu belgeseller, Bilim ve İTÜ Eğlen-Bilim tiyatral şovları ve ODTÜ Fizik topluluğunun çeşitli deney çalışmaları ile renklenecek. Ayrıca etkinlikler kapsamında "Bu Benim Eserim" başlığıyla proje üreten öğrencilerin eserleri ve TÜBİTAK projeleri sergisi yapılacak.

Herkese açık olan etkinliklerin tarihleri ve yerleri ise şöyle:

27 Eylül Atatürk Parkı (Bayrampaşa)
28 Eylül  Fatih Parkı (Bayrampaşa)
29 Eylül  Şehit Naci Çakır Parkı (Bayrampaşa)
30 Eylül  Sabri Akpınar Parkı (Bayrampaşa)
1 Ekim  Ahmet Sarıoğlu parkı (Bayrampaşa)
4 Ekim  Recep Tayyip Erdoğan Sosyal Tesisleri (Bayrampaşa)
5 Ekim  Recep Tayyip Erdoğan Sosyal Tesisleri (Bayrampaşa)
6 Ekim  Ada Park (Bayrampaşa)
7 Ekim  Ada Park (Bayrampaşa)
8 Ekim  Yahya Kemal Parkı (Bayrampaşa)
9 Ekim Forum İstanbul (Bayrampaşa)

 

 

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2010, 20:58
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48