banner15

'Deniz Yıldızı' 3 bin kişiye ulaştı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin Deniz Yıldızı Projesi'nden bugüne kadar 3 binden fazla çocuk faydalandı

'Deniz Yıldızı' 3 bin kişiye ulaştı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi 

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin başlattığı 'Gülen Yüzler Deniz Yıldızı' projesinden faydalanan çocuk sayısı 3 bini aştı. Belediye, projeyi devam ettirerek her ay bir mahallede eğitim amacıyla şube açmaya devam edecek.  

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen 'Yerel Yönetimler ve Gençlik Konulu Proje Yarışması'nda Büyükşehir Belediyesi'nin 'Gülen Yüzler Deniz Yıldızı' projesi ile birincilik ödülü kazandı. Bu ödülü aldıkları için mutlu olduklarını anımsatan Özhaseki, projenin sağladığı katkının çok önemli olduğunu anlattı.  

Başkan Özhaseki, şu bilgileri verdi: "Proje ile ilgili aylardır çalışmamız oldu. Geri bölge dediğimiz arka planda kalan mahallelerde yaptığımız araştırmalarda tespit ettiğimiz binlerce çocuk var. Aile var. Bunların üzerinde çalışmamız oldu. İhtiyacı olanları dershaneye gönderiyoruz. Onları takip ediyoruz. 'Psikolojik, maddi sorunları var mı?' diye. Belediye olarak biz onlara destek çıkıyoruz. Ulaşılan sayı 3 bini geçti. Bu çocuklar başarılıdır. Şehirdeki 250 bin çocuk arasında 3 bin çocuk için ne kıymeti var denebilir. Ama önemli. Çünkü o çocukların elinden tutulmazsa hayata atılamazlar. Bugün belediye başkanlarımızdan birisi okul kapısından dönerken bir amcanın 2.5 lira harcını yatırıp okula yazdırmasıyla bugün belediye başkanı oldu. Onun için biz bu çocuklara sahip çıkacağız. Bir yandan hizmetlerle, alt yapı üst yapıyla uğraşacağız. Diğer taraftan da çocuklarla uğraşacağız." 

Yeni şubelerin açılmasının kolay olmadığını vurgulayan başkan, bir mekan bulup oraya öğretmen gönderin çalışması şeklinde bir girişimin olmadığını söyledi Özhaseki, "Her ay biri yeni şube açarak yola devam ediyoruz. Ama şubenin alt yapısını hazırlıyoruz. Bu büyüyerek devam ediyor. KAYMEK bünyesinde sadece bu tür hizmetler değil meslek edindirme kursları, bayanlar için hobiler ve kurslar açılıyor. Konferanslar ve bilgilendirmeler oluyor. Sosyal sorumluluk yönünde devam çalışmalarımıza devam edeceğiz." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2011, 15:51
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35