banner39

Gaziosmanpaşa'da Ramazan

Gaziosmanpaşa iftar programları geziler ve söyleşilerle ramazanda birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor

Hayatın İçinden 02.08.2011, 14:35 02.08.2011, 14:53
Gaziosmanpaşa'da Ramazan

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Gaziosmanpaşa Belediyesi on bir ayın sultanı Ramazan Ayı boyunca iftar öncesi ve sonrası tasavvuf musikisi, sema gösterileri, geleneksel tiyatro gösterileri, gönüllere hitap edecek sohbet programları ve teravih sonrası etkinlikler ile  beraberliği güçlendirici, şükür dualarının edildiği ve sevgilerin kenetlendiği birçok programa ev sahipliği yapıyor.  11 ayrı mahallede düzenlenecek sokak iftarlarında belediye halkla buluşacak.

GOP’TA ONBİNLER YİNE “GÖNÜL SOFRALARI”NDA BULUŞUYOR

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Dr. Erhan Erol, sosyal hayatta huzur, dayanışma ve kaynaşmanın yoğun olarak yaşandığı af ve bereket mevsimi Ramazan ayının ülkemiz ve tüm islam alemine hayırlar getirmesini dileyerek, “Milletimize ve Tüm Gaziosmanpaşa’mıza güzellik,  birlik beraberlik dolu, her zaman bir öncekinden daha güzel ve mutlu bir Ramazan Ayı diliyorum’’ dedi.

Gönül sofralarını çadır dışına taşıyarak uyguladığı sokak iftarlarıyla bir ilki başlatan Gaziosmanpaşa Belediyesi bu yılda aynı geleneği sürdürerek 11 ayrı mahallede tüm ilçeyi kapsayacak şekilde sokak iftarları düzenleniyor.

HANIMLARA YÖNELİK SÖYLEŞİLER

Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin artık Ramazan aylarında bir geleneği haline gelen Hanımlara Yönelik Söyleşilerde bu yıl da yine birbirinden değerli isimler Gaziosmanpaşalı hanımlar ile buluşacak. 3-10-17 ve 24 Ağustos Çarşamba günleri Gaziosmanpaşa Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenecek sohbet programlarına sırasıyla şu isimler katılacak.

Vehbi Vakkasoğlu,  ( Konu: Ramazan Medeniyeti )

Gülfidan Uğurluel,   ( Konu: Osmanlı Kadını )

Yavuz Bahadıroğlu, ( Konu: Hz. Hatice )

Talha Uğurluel,        ( Konu: Tarihte Ramazan )

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?