banner39

Gençlere yeni bir iş kapısı açılıyor

Ön lisans eğitiminde iletişim firma desteği

Hayatın İçinden 14.07.2011, 15:29 14.07.2011, 15:35
Gençlere yeni bir iş kapısı açılıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Anadolu Üniversitesi, Turkcell Global Bilgi ve Turkcell Akademi işbirliği ile Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde ‘Çağrı Merkezi Yönetimi Ön Lisans Programı’ açıldı.

2011–2012 eğitim-öğretim yılında öğrenci alacak olan bölüme ÖSYS’den herhangi bir program türünden en az 140 puan alan öğrenciler kayıt yaptırabilecek. Bölüm mezunları Turkcell Glabal Birliği’nin çağrı merkezlerinde istihdam önceliğine sahip olacak.

Derslerin TRT Okul kanalı üzerinden izlenebileceği programdan mezun olanlar, 2 yıllık ön lisans mezunu statüsüne sahip olarak örgün ve uzaktan eğitim lisans programlarına dikey geçiş yapabilecek. 2011-2012 eğitim öğretim yılında öğrenci kabul etmeye başlayacak olan programda kontenjan sınırlaması bulunmuyor. Herhangi bir puan türünden en az 140 puan alan öğrencilerin tercih edebileceği programa örgün eğitimde okuyan öğrenci ve mezunları ile Açıköğretim mezunları da sınava girmeden ikinci bir üniversite olarak doğrudan kayıt yaptırabilecek. Anadolu Üniversitesi Rektörlük Binası Senato salonunda imzalanan işbirliği protokolüne Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Bahadır Pekkan, Turkcell Global Bilgi İnsan Kaynakları sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ersin Aydın ve Turkcell Akademi Bölüm Başkanı Banu İşçi Sezen katıldı.

MEZUNLAR İSTİHDAM ÖNCELİĞİNE SAHİP OLACAK

Çağrı merkezi sektörünün Türkiye’de genç bir sektör olmasına rağmen hızla büyüdüğünün altını çizen Turkcell Global Bilgi İnsan Kaynakları sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ersin Aydın, sektörde kalifiye eleman ihtiyacı olduğunu kaydetti. Aydın,” 40 bin kişiye istihdam sağlayan sektörde 2013 yılında 65 bin kişinin sektörde istihdam edileceği öngörülüyor. Bu işbirliği ile gençlere iş imkânı verilirken, yetiştirilen kalifiye elemanlarda sektörün ihtiyacı karşılanacak. Bizde Turkcell Global Bilgi olarak çağrı merkezlerimizde bu programdan mezun olan öğrencilerimize ihtiyaca göre istihdamda öncelik vereceğiz.”şeklinde konuştu.

Deneyimli bir üniversite olarak Turkcell Global Bilgi ve Turkcell Akademi işbirliği çerçevesinde yeni bir programın kazandırılmasının mutluluğunu yaşadıklarını belirten Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, "Ülkemizin iletişim alanında öncü kuruluşları arasında yer alan Turkcell ile ülkemizin eğitim alanında öncü kuruluşlarından olan Anadolu Üniversitesi’nin iletişim ve eğitim gibi iki önemli alanını birleştirerek açtığı ‘Çağrı Merkezi Hizmetleri Ön Lisans Programı’ ile üniversite-özel sektör işbirliğini yaşam boyu öğretime taşıyor ve bu alanda sektöre nitelikli insan kaynağı yetiştirmeyi amaçlıyoruz." dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?