Girişimcilik yarışması

İstanbul'da düzenlenen "Gerçek Girişimcilik Yarışması"nda final heyecanı yaşanıyor.

Girişimcilik yarışması


Dünya Bülteni/Haber Merkezi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi ile İstanbul Öğrenci Kulüpleri Platformu tarafından düzenlenen “Gerçek Girişimcilik Yarışması”nda final heyecanı yaşanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi ile İstanbul Öğrenci Kulüpleri Platformu tarafından Chocnette'in sponsorluğunda bu yıl ilki düzenlenen ve her yıl düzenlenmesi hedeflenen Gerçek Girişimcilik Yarışması’nda final heyecanı yaşanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi ile İstanbul Öğrenci Kulüpleri Platformu,   ülkemizdeki tüm üniversite öğrencilerinin Günümüz zor rekabet koşullarında henüz üniversite seviyesinde dahi “değer üretmenin”, daha yenilikçi ve üretken bireyler olmanın çabası içerisinde olmaları gerektiği inancıyla “Gerçek Girişimcilik Yarışması” düzenliyor.

“Değer üretme” çabasını desteklemek amacıyla İstanbul Öğrenci Kulüpleri Platformu, lisans eğitimi sırasında kazandıkları değerler ve vizyon doğrultusunda girişimciliği tercih eden üniversite öğrencilerini şimdi değer üretmeye teşvik etme fikrinden yola çıkarak yarışmayı organize ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi ile İstanbul Öğrenci Kulüpleri Platformu tarafından Chocnette'in sponsorluğunda bu yıl ilki gerçekleştirilen Gerçek Girişimcilik Yarışması’nda ilk duyurulardan sonra genç girişimciler takımlarını kurdu, stratejilerini belirledi ve yapılan değerlendirmelerde 3 takım finale kaldı.

Mecidiyeköy Metrobüs Girişinde 5 Temmuz-25 Temmuz tarihleri arasında kurulan stantta finale kalan 3 takım, birer hafta süre ile, daha önceden belirledikleri stratejilerle yapacakları satışlarla 1.olmaya çalışıyorlar. Takımların gerçekleştirdikleri satıştan elde edilen gelir ise Gençlik Meclisi tarafından "Sosyal Sorumluluk Projeleri"ne aktarılıyor.

Yarışma ile ilgili  detaylı bilgiye www.gercekgirisimci.com adresinden ulaşılabiliyor.
 
 

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2010, 20:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER