banner15

Kervana katıl çağrısı

Çocuklara yardım etmek amacıyla "Bir Miniğin Yanağında Gamze Olmak" projesi hayata geçiriliyor.

Kervana katıl çağrısı


Zehra Gülle / Dünya Bülteni

“Minik Gamzeler” projesiyle yola çıkan hayırseverler hiç bir dernek, vakıf ve partiye bağlı olmadan ihtiyacı olan çocuklara yardımda bulunuyor.

Minik Gamzeler projesi birkaç hayırseverin 3 senedir bayram öncesinde ihtiyacı olan çocukları araştırıp, onların kıyafet ihtiyaçlarını karşılayarak başlayan bir proje. Herhangi bir kuruluşa bağlı olmadan yürütülen proje tamamen gönüllü yardımseverlerden oluşuyor. Nakit para kabul edilmeden yürütülen projede bugüne kadar sadece ihtiyaç sahibi çocukların özellikle bayram öncesinde kıyafet ihtiyaçları karşılanmış. Çocukların isimlerinin yazılı olduğu listeler hazırlanarak internet sayfasında yayınlanıyor ve yardımseverler kıyafetlerini üstlenmek istedikleri çocukların isimlerini ilgililere ileterek bir ya da birkaç çocuğun kıyafet ihtiyacını karşılamayı üstlenmiş oluyor.

Geçtiğimiz Ramazan Bayramında "Haydi Bu Bayramda Bir Miniğin Yanağında Gamze Olmaya" sloganıyla 6. etkinliğini düzenleyen Minik Gamzeler hayırseverlerin de desteğiyle 351 ihtiyaç sahibi çocuğun bayramlıklarını giydirmiş. Sadece bununla kalmayıp İstanbul’un değişik semtlerinde yaşayan ve yardıma muhtaç olanlara da yapılan yardımlarla bu sayı 400’e kadar ulaşmış. 3 yıldır ise ulaştıkları çocuk sayısı ise 1000.

Minik Gamzeler bayramda gördükleri yoğun ilgiden dolayı vakit kaybetmeden yeni bir etkinliğin hazırlıklarına başlamış durumda.

Yeni projeleri ise İzmit’te bulunan İshakçılar İlköğretim Okulundaki ihtiyaç sahibi çocuklar. 540 öğrencinin öğrenim gördüğü okulda ilk etapta 200 çocuğun okul ihtiyaçlarının karşılanması planlanıyor. Durumu kötü olan 45 anaokulu öğrencisine kışlık giyecek (mont ve bot), ilköğretim 3. sınıfa kadar olan çocukların ise kırtasiye ihtiyaçlarının karşılanacağı etkinliğe katılmak isteyen yardımseverlerin hazırlanan listedeki malzemeleri eksiksiz olarak 30 Eylül tarihine kadar ulaştırmaları isteniyor. Yardımların 6 Ekim 2010 Çarşamba günü okula ulaştırılması planlanıyor.

1 çocuk için alınması gereken ihtiyaç malzemeleri ise şöyle;

1. 3 adet çizgili defter
2. 2 adet kareli defter
3. 2 adet güzel yazı defteri
4. 2 adet orta boy resim defteri
5. Not defteri
6. Pastel boya
7. Kuru boya
8. Sulu boya
9. Kalemler (kırmızı, kurşun)
10. Silgi
11. Cetvel takımı, pergel, okuma kitapları, makas, yapıştırıcı, elişi kağıdı vs.
12. Çanta

Okula ayrıca projeksiyon makinesi ve fotokopi kağıdı gerekli olduğu da belirtilerek hayırseverlerin bu konuda da yardımları bekleniyor.

Konuyla ilgili bilgi almak isteyen gönüllüler Minik Gamzelerin facebook sayfasını ziyaret edebilirler
 

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2010, 20:20
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35