banner15

MEB'den Pakistan'a kardım kampanyası

Milli Eğitim Bakanlığı, sel felaketinin vurduğu Pakistan içim yardım kampanyası başlattı.

MEB'den Pakistan'a kardım kampanyası

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Milli Eğitim Bakanlığı Pakistan’da meydana gelen sel felaketi nedeniyle 4- 28 Ekim 2010 tarihlerini kapsayan bir yardım kampanyası başlatıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yayınlanan genelge ile Pakistan için Bakanlığın merkez ve taşra birimleri tarafından 4- 28 Ekim 2010 tarihleri arasında tamamen gönüllülük esasına dayanan bir yardım kampanyası başlatılmasına gerek görüldüğü belirtiliyor.

Genelgede; Pakistan’da 2 Ağustos’ta meydana gelen ve günlerce devam eden sel felaketi nedeniyle çok fazla maddi ve manevi kayıp verildiği, 2000’ in üzerinde insanın hayatını kaybettiği kaydediliyor. Selde çok fazla insanın da açlık, susuzluk, salgın hastalık ve barınma sorunu yaşadığı belirtilerek, Türkiye’den giden yardımların dağıtıldığı fakat daha fazla yardıma ihtiyaç duyulduğu için yardım kampanyasına gerek görüldüğü açıklanıyor.

Yardım toplama faaliyeti, yardım zarflarıyla gerçekleştirilecek ve zarfların içinde Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’ nun veliler için yazmış olduğu bir mesaj da yer alacak. Yardım zarfları il ve ilçelerde oluşturulan komisyonlar tarafından açılarak banka hesabında toplanacak ve Pakistan’a ulaştırılacak. Özel ve resmi tüm örgün ve yaygın eğitim kurumlarında uygulanacak olan yardım kampanyası tamamen gönüllülük esasına dayanıyor.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2010, 22:21
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48