banner39

Öğrenciler ve veliler için kitap okuma yarışması

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü kitap okumayı sevdirmek ve okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla kitap okuma yarışması düzenliyor. Yarışmaya veliler de katılabilecek

Hayatın İçinden 03.10.2011, 16:10 03.10.2011, 16:22
Öğrenciler ve veliler için kitap okuma yarışması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında müdürlük, öğrencilere kitap okumayı sevdirmek, okuma alışkanlığı kazandırmak, öğrencilerin kelime hazinesini zenginleştirip Türkçeyi doğru, güzel ve etkili kullanma becerisini geliştirmek amacıyla kitap okuma yarışması düzenledi.

İlköğretim öğrenci ve velilerinin 8, orta öğretim öğrenci ve velilerinin ise 10 kitaptan sorumlu tutulacağı yarışmada, öğrenci ve veliler önce kendi okullarında, daha sonra da ilçe düzeyinde yapılacak yarışma sınavlarına katılacak. Yarışmayla ilgili koşullar okullara gönderildi.

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, konuyla ilgili açıklamasında, yarışma ile anne ve babaların okuma konusunda da öğrencilere örnek olmasını amaçladıklarını belirtti.

Yıldız, halk eğitimi merkezi müdürlükleri aracılığıyla gerçekleştirecekleri başka bir projeyle de hiç okuma yazma bilmeyen vatandaşlara okuma-yazma öğretileceğini kaydetti.

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?