banner15

Pakistan için oyuncaklarını sattılar

Üsküdar'da çocuk gönüllüler Pakistan'daki sel mağdurları için oyuncaklarını satarak yardım topladılar.

Pakistan için oyuncaklarını sattılar


Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Üsküdar Hasippaşa mahallesinde yaşayan çocuk gönüllüler Pakistan’da meydana gelen sel felaketinde mağdur olan kardeşleri için oyuncaklarını satarak yardım topladılar.

Pakistan’da meydana gelen felaketin ardından mağdurlara yardım etmek amacıyla, Üsküdar Hasippaşa mahallesinde yaşayan İHH gönüllüsü bir grup çocuk örnek bir davranış sergilediler. Oyuncaklarını mahallelerinde oluşturdukları stantlarda satarak topladıkları paraları ihtiyaç sahibi Pakistan halkına bağışlayan çocuklar; küçük yürekleriyle büyük ufuklarını ortaya koydular.

Ramazan ayı başında Pakistan’da meydana gelen sel afetinin ardından Türkiye halkı büyük bir hassasiyet göstererek kardeş Pakistan halkına yardım seferberliği başlatmıştı.

Üsküdar Hasippaşa mahallesinde yaşayan bir grup yardım gönüllüsü çocuk da en sevdikleri oyuncaklarını Pakistan’daki kardeşleri için satılığa çıkardılar. Bir hafta boyunca topladıkları paraları mahalle sakinlerinin de desteğiyle İHH İnsani Yardım Vakfı’na ulaştıran yardımsever çocuklar yeni kampanyaların hazırlığına şimdiden başladılar.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2010, 20:41
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35