banner39

Üniversite öğrencilerine narkotik eğitimi

Uyuşturucuya karşı alınan önlemler artarak devam ediyor.

Hayatın İçinden 14.07.2011, 13:44 14.07.2011, 13:55
Üniversite öğrencilerine narkotik eğitimi

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) ve İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü, uyuşturucuyla mücadelede gençlerin eğitimi için özel bir protokol imzaladı. Protokol imza töreni Yıldız Teknik Üniversitesi Yıldız Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

İmza töreninde konuşan YTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, madde bağımlılığının sadece Türkiye için değil dünyanın en büyük problemlerinden biri olduğunu söyledi. Yüksek, problemin çözümü için ise gençlerin eğitilmesine ve uyuşturucunun zararları konusunda bilgilendirilmesine olduğuna vurgu yaptı.

Yüksek, “Madde bağımlılığı dünyanın en büyük problemi bu problemin çözümü sadece emniyet tedbirleriyle mümkün değil. Bunu çözümü gençleri bilinçlendirmek ve gençlere bunların zararlarını anlatmaktır. Yaptığımız protokol çerçevesinde gençliği bilinçlendirecek seminerler, sempozyumlar düzenleyeceğiz. Hazırlanan web sitesiyle de bilgiler vereceğiz.” şeklinde konuştu.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü adına protokole imza atan Birinci Sınıf Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu ise konuşmasında Türkiye’ni uyuşturucuyla mücadele konusunda oldukça ileri düzeyde olduğunu söyledi. Likoğlu, “Biz işitiyoruz ki gençlerimiz bu maddenin zararlarını ve bu maddenin kendilerine nasıl sunulduğunu bilmeleri ve bundan sakınmaları. Yıldız Teknik Üniversitesi ciddi bir arayış içerisindeydi ve bu protokolü imzaladık. Diliyorum gençlerimize bu çalışma faydalı olacaktır.” diye konuştu.

Protokol kapsamında, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Madde Kullanımını Önleme ve İzleme Büro Amirliği, gençleri bağımlılık yapan maddelere karşı bilinçlendirecek. Narkotik polisleri düzenleyecekleri çok sayıda konferans ve destekleyici çalışmalarla gençleri uyuşturucu maddelerin zararları ile ilgili bilgilendirecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?