banner39

Unutkanlık için birebir

Uzmanlar, unutkanlık, hafıza kaybı ve alzheimer hastalığı olan hastalara karabaş otu çayını önerdi.

Hayatın İçinden 29.07.2012, 23:06 29.07.2012, 23:06
Unutkanlık için birebir

Yüzlerce değişik hastalıkta karabaş otunun elma kadar yan etkisiz, semizotu kadar önemli bir bitkisel gıda takviyesi olduğu belirtildi.

Karabaş otunun dünyada eşi benzeri olmayan bir şifalı bitki olduğunu ifade eden Dr. Ömer Coşkun, sadece Türkiye’de yetişen bu bitkinin, damar duvarını süpürge gibi temizleyebilme özelliği taşıdığını vurguladı.

Karabaş otunun içinde beyine çok faydalı antioksidanların bulunmakta olduğunu belirten Dr. Coşkun, "Vücutta bulunan binlerce kilometrelik damar sisteminin açık olması ve dolaşımın düzenli olması sağlık için gereklidir. Sigara, stres, kolesterol ve şeker hastalığı gibi sebeplerle damarlar tıkanmaktadır. Tedbir amaçlı karabaş otu kullanılabilir. En pratik şekilde bir tatlı kaşığı karabaş otu bir su bardağı sıcak suda 5 dakika beklemek suretiyle kullanılabilir” dedi.

Günde iki kez alınacak karabaş otu çayının özellikle damarlara büyük faydası bulunduğunu ifade eden Dr. Ömer Coşkun, şunları kaydetti:

“Unutkanlık, hafıza kayıpları ve alzheimer hastalığına karabaş otunun etkili olduğu görülmüştür. 20 gün kullanıldıktan sonra etkileri hissedilmiştir. Kan-beyin bariyerini geçen karabaş otu, beyinde tıkanık damarları açmaktan beyin omurilik sıvısının dolaşımını rahatlatmaya kadar birçok özelliği barındıran mükemmel şifalı bir bitkidir.”

Kaynak: Ajanslar

 

banner53
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?