banner15

'Van'da bir kardeşim var'

Çocuk Vakfı, 23 Ekim 2011’de Van-Erciş’te gerçekleşen deprem nedeniyle depremden etkilenen Ercişli çocuklara bayram armağanları gönderiyor

'Van'da bir kardeşim var'

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Çocuk Vakfı tarafından düzenlenen bu kampanyanın adı, “Van’da Bir Kardeşim Var.” 30 Ekim itibariyle, Erciş depreminde anne-babası vefat eden 3, annesi vefat eden 39, babası vefat eden 109, kimsesiz kalan 3 engelli çocuk olmak üzere 154 çocuğa ve 3 çadırkente yerleştirilen 3000 ve depremden etkilenen 21 bin Erciş’li çocuğa 1 Kasım 2011 tarihinden itibaren armağanlar ve yardımlar gönderiliyor. Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Van İl Müdürlüğü ve Erciş İlçe Müdürlüğü aracılığıyla çocuklara ulaştırılacak yardımlar, aileler evlerine dönünceye kadar devam edecek.

Çocuk Vakfı Başkanı Mustafa Ruhi Şirin’in konuyla ilgili şu açıklamada bulundu: “Özellikle Türkiye’nin bütün çocuklarına seslenmek istiyoruz: Kurban Bayramı harçlıklarınızla ve kumbaralarınızda biriktirdiklerinizle satın alacağınız armağanlarınızı göndermelisiniz kardeşlerinize. Telefonlarınızı yazmayı da unutmayın. Armağanlarınızın ulaştığı kardeşleriniz sizi arayabilir bayramda. Van’da Bir Kardeşim Var Kampanyası, yalnızca bayramla sınırlı değil. Depremden etkilenen kardeşlerimiz evlerine dönünceye kadar yanlarında olmalıyız. Unutmayın, acıları yalnızca paylaşmakla ve kardeşlikle azaltabiliriz.”

Ayrıntılı bilgi için:[email protected] www.cocukvakfi.org.tr

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2011, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner10

banner12