Vanlı arıcı Guinness'e girmek istiyor

Van'ın Çatak ilçesinde arıcılık yapan Abdulvahap Semo, Guinness rekorlarına girebilmek için üzerinde binlerce arı toplamaya çalışıyor. Semo "Destek verildiği takdirde hedefim Guinness Rekorlar Kitabı'na girerek ülkemizin adını tüm dünyaya duyurmak" dedi.

Vanlı arıcı Guinness'e girmek istiyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Van'ın Çatak ilçesinde arıcılık yapan Abdulvahap Semo, Guinness Rekorlar Kitabı'na girebilmek için üzerine binlerce arı çekti. Semo yaptığı açıklamada, internette arıcılıkla ilgili araştırma yaparken Guinness'in "üzerine en çok arı toplama rekoru" hakkında bir yazıyla karşılaştığını anlattı.

Bunun üzerine kardeşi Hadi Semo'nun da yardımıyla üzerinde binlerce arı toplayarak bir kaç deneme yaptığını belirten Semo, "Denemelerimiz başarılı olunca kovan sayısını 6'ya çıkardım. Binlerce arı üzerimi kapladı. Çevremdekilerden bazıları canımı tehlikeye attığımı düşünse de çok güzel tepkiler aldım." dedi.

Semo, üzerinde topladığı arıların kendisini birçok kez soktuğunu ifade etti.

Çocukluğundan beri yaptığı arıcılık mesleğinin riskli yanları olduğunu vurgulayan Semo, şöyle konuştu:

"Özellikle arılar üzerimdeyken ani ve onları kızdıracak hareketler yapmamaya dikkat ediyorum. Hemen her gün beni ısırıyorlar. Ben arılarla büyüdüm sayılır. Yaklaşık 30 yıldır arıların içindeyim. Artık vücudum arı sokmasına karşı bağışıklık kazandı. Onların dilini iyi bilirim. Arıları üzerime çekmek için hiçbir şey kullanmadım. Temiz bir kıyafet yeterli. Onlarla uğraşırken eldiven ve çoğu zaman başlık da kullanmıyorum. Yalnızca kovanı alıp üzerime boşalttım. Destek verildiği takdirde hedefim Guinness Rekorlar Kitabı'na girerek ülkemizin adını tüm dünyaya duyurmak."

Son denemesini cep telefonuyla görüntüleyen ve sosyal medyada paylaşan Semo, takipçileri tarafından "Arı Adam" ilan edildi.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2016, 17:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet selim gemicizade
ahmet selim gemicizade - 3 yıl Önce

bu saçmasapan haberleri yapmayı başardığınız için sizi tebrik ediyorum. nasıl ki, arıcı girmek "istiyor" ben de tebrik "ediyorum".

banner39

banner36

banner37

banner35