banner15

Velilere okul kıyafeti uyarısı

Veliler, ucuz satılan okul kıyafetlerdeki kanserojen maddelere karşı uyarıldı

Velilere okul kıyafeti uyarısı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Yeni Eğitim Öğretim yılının başlamasına yakın bir zaman kala velilere öğrenci kıyafetleriyle ilgili uyarı yapıldı.

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala öğrenci ve velilerini hazırlık telaşı sararken, kıyafet alımı için yola koyulanlara bir uyarı geldi. Özellikle okul kıyafetlerinde 'ucuz' olsun diye kalitesiz boya kullanıldığına işaret eden Feta Tekstil Satış ve Pazarlama Müdürü Sadi Yılmaz, maliyetlerin düşürülmesi için kullanılan bazı boya maddelerinin kanserojen içerebileceğini ileri sürdü.

Feta Tekstil Satış ve Pazarlama Müdürü Sadi Yılmaz, öğrencilerin hastalıklardan korunması için teri çeken yün ve pamuk ağırlıklı giysilerin tercih edilmesi gerektiğini kaydetti. Polyester, naylon, akrilik gibi ipliklerle dokunmuş kumaşların, teri iyi çekmediği için gribal enfeksiyonlara zemin hazırlayacağını belirten Yılmaz, kıyafet seçiminde öğrencileri, kış mevsiminde üşütmeyecek, terlediklerinde terlerini çekebilecek nitelikteki kumaşlardan üretilmiş olanların tercih edilmesi gerektiğini vurguladı. Yılmaz, bu nedenle okul üniformalarının sadece renk ayırımlarıyla belirlenmemesi gerektiğini, kumaş niteliklerinin de göz önünde bulundurulmasının faydalı olacağını ifade ederek, şunları söyledi:

"Aileler; ev, araba ve mobilyalar için gösterdikleri titizliği çocukları için de göstermeli. Bizler ev sahibi olacağımız zaman evin kaç metrekare olduğuna, yerine, malzemesine; araç alırken hava yastığı sayısına, abs ve klimasına kadar herşeyini araştırıyoruz. Ancak en büyük sermayemiz, en değerli varlıklarımız olan çocuklarımıza kıyafet alırken maalesef aynı hassasiyeti gösteremiyoruz. İnspire olarak öğrenci sağlığı konusunda ciddi çalışmalar yapıyoruz. 2011 yılında başlattığımız farklılık projesi ile müşterilerimizden tam not aldık. Ürünlerimizde kendine özgü renk, model ve kumaşlar kullanıyoruz. Stilistler tarafından çizilen farklı modellerle okullara özel kıyafet üreterek her okula ayrıcalıklı olduğu izlenimi vermeye çalışıyoruz."

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2011, 17:15
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35