banner39

ABD'li heyetten Erbil ziyareti

ABD'nin Dışişleri Bakan yardımcısı ve beraberindeki heyet IKBY'nin Erbil Konsolosluğu'na bir ziyaret gerçekleştirerek bölgesel gelişmeleri görüştü

Irak 23.01.2018, 09:52 23.01.2018, 10:25
ABD'li heyetten Erbil ziyareti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani Erbil'de, ABD'nin DEAŞ'a Karşı Küresel Koalisyon Özel Başkan Vekili Brett McGurk, Dışişleri Bakan Yardımcısı Andrew Peek ve Douglas Silliman ile bir araya geldi.

Cabinet.gov.krd'nin haberine göre 18 ocak tarihinde ABD'nin Erbil Başkonsolosu Ken Gross ve yanındaki ekip, Kürdistan Bölgesel Hükümeti (KRG) Başbakan Yardımcısı Kubad Talabani'nin de katıldığı bir toplantı yaparak, Kürdistan Bölgesi ile Bağdat arasındaki olumlu görüşmelerin arttırılması için diyaloga destek verdiklerini belirtti.

Başbakan Barzani, Amerikan liderliğindeki koalisyonun DEAŞ ile olan savaştaki önemli rolünden dolayı şükranlarını dile getirdi.

Kürdistan Bölgesi'nin iç durumu ile ilgili olarak, Başbakan, Kürdistan Bölgesi'ndeki siyasi partiler arasında ciddi müzakerelerin yapıldığını ve tüm partilerin seçimler için bulunduğunu vurguladı.

KRG ve ABD'li yetkililer, ikili ilişkileri ve bölgedeki son gelişmeleri de görüştü.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?