banner39

Bağdat ve Kerkük'te bombalı saldırılar

Bağdat ve Kerkük'te bomba yüklü araçlarla düzenlenen saldırılarda 15 kişi öldü

Irak 19.09.2014, 13:44 19.09.2014, 15:14
Bağdat ve Kerkük'te bombalı saldırılar

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak'ın Bağdat ve Kerkük kentlerinde düzenlenen bombalı saldırılarda 15 kişinin öldüğü, 65 kişinin yaralandığı bildirildi.

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, başkent Bağdat'ın Kerrrade semtinde bomba yüklü bir aracın infilak etmesi sonucu 12 kişi öldü, 51 kişi yaralandı.

Kerkük'ün Asri Mahallesi'nde de bomba yüklü bir motosikletin patlatılması sonucu ilk belirlemelere göre 3 kişi öldü, 14 kişi yaralandı.

Saldırıların sorumluluğunu henüz üstlenenin olmadığı bildirildi.

Diğer taraftan dün yine Bağdat'ta meydana gelen bombalı saldırılarda 29 kişi hayatını kaybetmişti. Saldırılarda 71 kişinin yaralandığı bildirildi.

Bölgedeki güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Bağdat'ın güney batısındaki el-Amil Mahallesi'nde bir kafenin yakınına düzenlenen bombalı saldırıda 3 kişi öldü, 11 kişi yaralandı.

Güvenlik kaynakları, Bağdat'ın kuzeyindeki Kazımiye bölgesinde lokantaların ve askeri istihbarat karargahının yakınına patlayıcı yüklü iki araçla saldırı düzenlenmesi ve yine aynı bölgeye havan mermileri düşmesi sonucu 21 kişinin hayatını kaybettiğini, 48 kişinin yaralandığını belirtti.

Bağdat'ın batısındaki Selam Mahallesi bölgesi yakınına patlayıcı yüklü araçla düzenlenen saldırı sonucunda 2 kişinin hayatını kaybettiğini, 5 kişinin yaralandığını aktaran güvenlik kaynakları, başkentin kuzeyindeki Kıreyat bölgesine havan topu düşmesi sonucunda ise 3 kişinin öldüğünü, 7 kişinin yaralandığını ifade etti.

banner53
Yorumlar (0)
13
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?