banner15

Bağdat ve Musul'da bombalı saldırılar

Bağdat ve Musul'da düzenlenen bombalı saldırılarda biri gazeteci 10 kişi öldü

Bağdat ve Musul'da bombalı saldırılar

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak'ın başkenti Bağdat ve ülkenin kuzeyindeki Musul'da düzenlenen bombalı saldırılarda 4'ü asker, biri gazeteci 10 kişi hayatını kaybetti.

Orduda görevli Binbaşı Nevfel ez-Zemili, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bağdat'ın güneydoğusundaki Cisr Diyala ile Nehravan, doğusundaki Hay Ur ve güneybatısındaki Hay El-Amil'de halka açık alanlarda gerçekleştirilen bombalı saldırılarda 5 kişinin öldüğünü, 19 kişinin yaralandığını söyledi.

Zemili, Bağdat'ın kuzeyindeki Et-Tarımiyye kazasına bağlı El-Müşahede bölgesindeki intihar saldırısında da bir kontrol noktasında koruma göreviyle bulunan 4 askerin öldüğü, 9 askerin yaralandığı bilgisini verdi.

MUSUL'DA BİR FOTO MUHABİRİ ÖLDÜ

Irak Basın Özgürlükleri Gözlemevinden yapılan yazılı açıklamada ise IŞİD'in gerçekleştirildiği öne sürülen saldırıda, Musul'un güneyindeki El-Kayyara nahiyesinde bir foto muhabirinin öldüğü, bir muhabirin yaralandığı ifade edildi.

Açıklamada, özel televizyon kanalı El-Gadir'in foto muhabiri Ali Mahmud'un bölgede görevini yürütürken bir füze parçasının isabet etmesi sonucu öldüğü, hükümete ait resmi televizyon kanalında çalışan muhabir Ali Cevad'ın yaralandığı aktarıldı.

Söz konusu saldırıların sorumluluğunu henüz üstlenen olmadı.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2016, 08:18
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48