banner15

Bağdat'ta 53 ceset bulundu

Irak'ın başkenti Bağdat'ın yakınlarında 53 kişinin cesedi bulundu. Cesetlerin el ve gözlerinin bağlı olduğu belirtiliyor

Bağdat'ta 53 ceset bulundu

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Irak güvenlik güçleri, bugün başkent Bağdat yakınlarında 53 kişinin cesedine ulaştı. Öldürülen 53 kişinin ellerinin kelepçelenmiş ve gözlerinin bağlanmış olduğu dikkat çekti. Bulunan kişilerin infaz edildiği tahmin ediliyor. 

Irak güvenlik güçleri Bağdat’ın güneyinde yer alan Hilla kenti yakınlarında 53 kişinin ölü halde bulunduğunu
açıkladı.

Polis yetkililerinden yapılan açıklamada ölenlerin kimlikleri henüz belirlenemezken kim tarafından ve ne için öldürüldüklerine dair net bir açıklama yapılmadı. Açıklamada ayrıca ölülerin yanında başından ve göğsünden yaralanmış ve bağlı olan bir kişinin de yaralı olarak bulunduğu ifade edildi.

Hilla bölgesi yakınlarında bulunan cesetlerin bugün saat 02:00 civarında farkedildiği belirtiliyor. Bazı kaynaklar, öldürülen kişilerin Şii milisler tarafından intikam amacıyla öldürülen Sünni mahkumlar olduğunu ileri sürüyor ancak bu bilgi henüz doğrulanmış değil.

Irak'ın kuzeyi ve batısı büyük oranda Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) ve Iraklı Sünni aşiretlerin kontrolü altında bulunuyor. IŞİD'in geçtiğimiz ay başlattığı işgal ve çatışmalarla birlikte bu gruplar Musul ve çevresinde önemli ilerlemeler kaydetti. 

Irak ordusu ve IŞİD arasında yer yer çatışmalar yaşanmaya devam ediyor.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2014, 14:57
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48