banner39

Barzani Arap basınına konuştu

Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, kurulacak yeni koalisyon hükümetinin partilerin kendi aralarındaki anlaşmalarına bağlı olduğunu söyledi.

Irak 23.10.2013, 18:57 23.10.2013, 19:00
Barzani Arap basınına konuştu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Irak’ta görev yapan Arap gazetecilere konuştu. Barzani, Arap medyası temsilcilerini Selahattin kentinde kabul etti.

Barzani medyanın önemine dikkat çekerek, ülkelerin gelişmesinde medyanın her zaman büyük görev aldığını kaydetti. Kürt lider, demokrasinin gelişmesi için sorumlu medya yayıncılığının vazgeçilmez bir unsur olduğunu dile getirdi. Mesut Barzani, gazetecilere görevlerini rahatça yapabilmeleri için gerekli her türlü kolaylığın sağlanması gerektiğinin vurguladı.

Arap gazetecilerin sorularını cevaplayan Mesut Barzani, Kuzey Irak’ta kurulacak yeni koalisyon hükümetinin partilerin kendi aralarındaki anlaşmalarına bağlı olduğunu söyledi. Mesut Barzani halkın menfaatının her şeyin önünde olduğunu dile getirdi.

Suriye krizine de değinen Barzani,” Suriye’nin geleceği için Suriye karar vermeli '' ifadesini kullandı. Barzani, Suriye’de yaşayan Kürtlerinde haklarının korunması gerektiğini kaydetti.

banner53
Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?