Barzani'nin davetine bir partiden daha red

Mesut Barzani'nin partilerle görüşme davetine Goran'dan sonra Komel de red cevabı verdi

Barzani'nin davetine bir partiden daha red

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi’nde İslami Topluluk Partisi’nin (Komel), Bölge Başkanı Mesud Barzani’nin mecliste bulunan siyasi parti temsilcileriyle yarın yapacağı toplantıya katılmayacağını duyurdu.

Rûdaw’a konuşan Komel Sözcüsü Rebwar Hemed, toplantıya partisinin katılmayacağını söyledi. Rebwar Hemed, “Yapılacak toplantının bu aşamada halkın sorunlarını çözeceğini düşünmüyoruz. Bu yüzden katılmama kararı aldık” dedi.

Komel Sözcüsü, bu kararın Değişim Hareketi’nin (Goran) toplantıya katılmamasıyla ilgisi olmadığını dile getirdi.

Goran dün, davet mektubu kendilerine ulaşmadan toplantıya katılmayacağını bildirmişti.

Barzani, 31 Aralık’ta yeni yıl münasebetiyle yayımladığı tebrik mesajında, yeni yılda sıkıntıların giderilmesi için gereken bütün adımları atacağını açıklamıştı. Barzani yeni yılda mecliste bulunan partilerin bir araya gelmesini talep ederken, şu önerilerde bulunmuştu:

“Başkanlık krizine bir son verin, ya seçim, ya da bir kişi üzerinde anlaşma sağlasınlar. 2017 yılına kadar başkanlığı o zat üstlensin ben de bu süreçte elimden gelen bütün yardımları sunayım. Veya içinde bulunduğumuz bu zorlu süreci atlatıncaya kadar bu şekilde devam etmesi için bir ittifak sağlansın. Artık başkanlık meselesini kullanıp halkı yormaya son verilmesini istiyorum.”

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2016, 16:09
banner53
YORUM EKLE

banner39