banner15

Basın mensuplarına 'Musul yasağı'

Musul operasyonu kapsamında, basın mensuplarının "can güvenlikleri" nedeniyle çatışma alanlarında bulunmalarına izin verilmeyece

Basın mensuplarına 'Musul yasağı'

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak'ta devam eden "Musul'u DEAŞ'tan alma operasyonu" kapsamında,basın mensuplarının "can güvenlikleri" nedeniyle çatışma alanlarında bulunmalarına izin verilmeyeceği belirtildi.

Ninova Kurtarma Operasyonu Birimi Sözcüsü Tuğgeneral Yahya Rasul, "Komutanlık bugün basın mensuplarının çatışma hattında bulunmalarını yasaklayan bir karar çıkarttı." dedi.

Komutanlığın, DEAŞ'tan alınan bölgelerde güvenlik sağlandıktan sonra, basın mensuplarının bu bölgelere girerek haber yapmalarına eşlik edeceğini kaydeden Rasul, medyanın operasyona ilişkin bilgilere günlük olarak askeri sözcüler ve Harp Enformasyonu Birimi ile iletişime geçerek veya resmi açıklamalar yoluyla ulaşabileceğini ifade etti.

Irak Basın Özgürlükleri Gözlemevi, "Alsumaria" televizyonu çalışanlarından Ali Risan'ın dün Musul'un güneyindeki Kayyara'da yaşanan çatışmaları görüntülemeye çalıştığı sırada DEAŞ mensubu bir keskin nişancının açtığı ateş sonucu hayatını kaybettiğini duyurmuştu.

Cuma günü de Türkmeneli TV Haber Müdürü gazeteci Ahmet Necmeddin Haceroğlu, keskin nişancıların açtığı ateş sonucu yaşamını yitirmişti.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2016, 16:42
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35