banner39

Felluce'de aşiretler askere saldırdı

Felluce'de aşiretler, bir askeri birliğe düzenledikleri saldırıda birliği imha ettiklerini açıkladı fakat ölü sayısı ile ilgili bilgi verilmedi

Irak 13.02.2014, 08:11 13.02.2014, 08:11
Felluce'de aşiretler askere saldırdı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak'ın batısındaki Felluce şehrinin doğusunda bir askeri birliğe hafif, orta ve ağır silahlarla saldırı düzenlendiği edildiği iddia edildi.

Aşiret devrimcilerinden ismini vermek istemeyen bir kaynak, el-Anbar ilinin el-Kerme ilçesine bağlı Zirau Dicle bölgesindeki askeri birliğe düzenledikleri saldırıda birliğin imha edildiğini ve askerlerin kaçtığını iddia etti.

Saldırı sonucunda ölü veya yaralıların olup olmadığı konusunda bilgi vermeyen kaynak, silahlı aşiret devrimcilerinin stratejik planlarla Kerme ilçesi çevresindeki Irak ordusuna ait silahlı kuvvetlere karşı büyük ölçüde ilerleme sağladığını ve büyük zayiat verdirdiklerini savundu.

Kaynak, Irak ordusunun Felluce kentine yönelik havan topu saldırısının devam ettiğini ve saldırılarda sivillere ait evlerin, dükkanların ve alışveriş merkezlerinin hedef alındığını, bazı evlerde, dükkanlarda ve alışveriş merkezlerinde büyük çaplı zarar meydana geldiğini ifade etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?