banner15

Felluce'de kadınlar silahlandı

Irak'ın Felluce kentinde bir grup kadın, ordu güçlerine karşı savaşan "Aşiret Devrimcilerine" destek olmak için silahlandı

Felluce'de kadınlar silahlandı

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Irak'ın Felluce, Ramadi ve El Enbar kentlerinde şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Felluce'de yaşanan çatışmalarda ordu güçlerine destek olmak için bölgede yaşayan kadınlar silahlandıklarını duyurdu. Kendilerini, "Hansa'nın Torunları" olarak adlandıran kadınlar, siyah elbiseleri, yüzlerindeki peçeleri ve ellerinde silahlarla basın açıklaması yaptılar.

"BİZ ÖZGÜR KADINLARIZ"

Grup adına yapılan açıklamada, "Biz özgür kadınlarız. Topraklarımızı ve namusumuzu korumak için eşlerimize ve çocuklarımıza destek olacağız.

"MALİKİ HÜKÜMETİNİN GİTME VAKTİ GELMİŞTİR"

Buradan dünyaya sesleniyoruz: Maliki hükümetinin gitme vakti gelmiştir. Artık bu zulme sessiz kalmayacağız.

"ÜLKEMİZİ ZALİMİN ELİNDEN KURTARACAĞIZ"

Enbar'dan başlayıp Bağdat'a kadar ülkemizi zalimin elinden kurtaracağız. Biz bütün haksızlıkları giderip haklarımızı elde edene kadar mücadelemize devam edeceğiz" denildi.

Kadın devrimcilerinin kendilerini benzettiği Hz. Hansa, Hz. Muhammed'in İslamı yayma döneminde cepheye giderek savaşan çocuklarına cesaret vermesiyle biliniyor. Dört çocuğu savaşlarda şehit düştüğü için o dönem fedakarlığıyla övülen Hansa, aynı zamanda kahramanlık şiirleri de tanınıyordu.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2014, 17:11
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48