Goran: Türkiye ile anlaşmaları gözden geçiririz!

Kuzey Irak'ın önemli partisi ve Barzani muhalifi Goran'ın yöneticisi Serdar Aziz, iktidara gelince Türkiye ile enerji anlaşmalarını gözden geçireceklerini söyledi

Goran: Türkiye ile anlaşmaları gözden geçiririz!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi'nde faaliyet gösteren Goran Partisi yöneticilerinden  Dr. Serdar Aziz, iktidara gelmeleri durumunda Türkiye ile yapılan petrol ve doğalgaz anlaşmalarını gözden geçirebileceklerini söyledi.

Dünya Bülteni yazarlarından Levent Baştürk'e konuşan Serdar Aziz, Baştürk'ün, iktidara geldiğinizde Türkiye ile ilişkilerde bir değişim yaşanıp yaşanmayacağı yönündeki sorusuna "Goran'ın değişim anlamına gelir" diye cevap verdi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bazı değişiklikler olacak elbette, İlişkilerimiz değişime ve şeffaflığa ihtiyaç duyuyor. Petrol ve doğalgaz anlaşmaları ekonomimiz ve geleceğimiz için büyük önem taşıyor ve bunlar tek partinin iradesiyle yapılamaz. Bunlar kapalı kapılar ardında ve tek partiyle yapılamaz."

Türkiye ile ilişkilerinde Mesud Barzani yönetimindeki KDP modelini esas almak istemediklerini belirten Aziz, Talabani'nin KYB'si ve KDP gibi Ankara'da şimdilik büro açmayı düşünmediklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2013, 16:48
banner53
YORUM EKLE

banner39