İbadi: Telafer operasyonunu ikinci defa gözden geçirdik

Irak Başbakanı İbadi, kısa bir süre içerisinde başlayacak Telafer'i DEAŞ'tan kurtarma operasyonunda herhangi bir yavaşlamanın meydana gelmemesi için askeri planı yeniden gözden geçirdiklerini söyledi.

İbadi: Telafer operasyonunu ikinci defa gözden geçirdik

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, DEAŞ'ın elinde tuttuğu Telaferkentinin kurtarılması için hazırlanan askeri planının ikinci defa gözden geçirildiğini duyurdu.

İbadi, başkent Bağdat'ta düzenlediği haftalık basın toplantısında, "Telafer'i kurtarma operasyonu sırasında herhangi bir yavaşlamanın meydana gelmesini istemediğimiz için, planı geliştirip ikinci defa gözden geçirdik." ifadelerini kullandı.

Telafer için tüm hazırlıkların tamamlandığını dile getiren İbadi, operasyonun kısa bir süre içerisinde başlayacağına vurgu yaptı.

BAĞDAT İLE AMMAN KARA YOLU GÜVENLİĞİ

Irak ve Ürdün sınırının DEAŞ'tan temizlenmesinin ardından iki ülkeyi birbirine bağlayan kara yolunun güvenliğinin sağlanmasına değinen İbadi, "Bağdat ve Amman arasındaki uluslararası kara yolunun güvenliğini sağlamak için çalışıyoruz." dedi.

Musul'u DEAŞ'tan kurtarma operasyonundan dolayı evlerinden olan iç göçmenlerin durumuna ilişkin ise İbadi, "Ninovalı (Musullu) iç göçmenlerin bölgelerine dönmesi, istikrar ve hizmetin gelmesi için bir takvim belirledik." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2017, 23:57
banner53
YORUM EKLE

banner39