banner39

İbadi'den Kerkük için 'barışçıl yaşam kenti' sözü

Irak Başbakanı İbadi, Kerkük'ün güvenliğine önem verdiklerini belirterek, "Kerkük'ün güvenliğine önem veriyoruz. Kerkük barışçıl yaşam kenti olarak kalacak." ifadelerini kullandı

Irak 27.02.2018, 21:31 27.02.2018, 21:36
İbadi'den Kerkük için 'barışçıl yaşam kenti' sözü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, Bağdat'ta düzenlediği basın toplantısında, Kerkük'teki güvenlik açığına değinerek, kentteki güvenliği yakından takip ettiklerini söyledi.

Irak Başbakanı konuyla ilgili, "Kerkük'ün güvenliğine önem veriyoruz. Kerkük barışçıl yaşam kenti olarak kalacak." ifadelerini kullandı.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki (IKBY) memur maaşlarının ödenmesine ilişkin ise İbadi, "Bağdat'tan memurlarla ilgili verileri incelemek için Kürdistan bölgesine gönderdiğimiz komite çalışmalarını sürdürüyor. Sonuçları yakında duyuracağız." diye konuştu.

İbadi, ülke topraklarının terör örgütü DEAŞ'tan temizlenmesi için çabalarının devam ettiğini anlatarak, Irak-Suriye sınırının tamamında kontrolü sağladıklarını kaydetti.

Başbakan İbadi, mayıs ayında yapılacak genel seçimlerden sonra bazı gruplarla (Şii) en büyük meclis koalisyonunu kuracakları iddialarının da asılsız olduğunu savundu.

banner53
Yorumlar (0)
13
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?