banner15

IKBY'de üç günlük Nevruz tatili

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde 21 Mart'ta kutlanacak "nevruz bayramı" dolayısıyla 3 günlük resmi tatil ilan edildi

IKBY'de üç günlük Nevruz tatili

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) 21 Mart'ta kutlanacak "nevruz bayramı" dolayısıyla 3 günlük resmi tatil ilan edildiği bildirildi.

IKBY Hükümeti Sözcüsü Sefin Dizayi yaptığı yazılı açıklamada, resmi nevruz tatilinin 21 Mart'ta başlayacağını belirterek, şunları kaydetti: "Ulusal bayram nevruzun gelişi münasebetiyle Kürdistan'ın aziz şehitlerini minnetle anıyor, ailelerine sayı ve şükranlarımızı sunuyoruz. Teröre karşı cephelerde savaşan kahraman Peşmergeleri, Kürdistan halkının direnişçi halkını ve dünyadaki tüm Kürtlerin bayramını kutluyoruz. Nevruzun, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin pekişmesine vesile olmasını diliyoruz. Topraklarımızın teröristlerin elinden kurtulması ve nevruzun teröre karşı zaferin müjdecisi olması en büyük temennimizdir."

Kürt bölgesinde her yıl baharın gelişi olarak kabul edilen nevruzun gelişi dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Ancak IŞİD ile mücadelede 1000'den fazla Peşmergenin hayatını kaybetmesi nedeniyle bu yıl etkinlikler için resmi kutlama yapılmayacak. Ayrıca nevruz ateşi yakılmayacak. 

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2015, 15:52
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35