Irak Adalet Bakanlığı'nda patlama: 24 ölü

Irak'ın başkenti Bağdat'ta Adalet Bakanlığı'na düzenlenen eş zamanlı saldırılarda 24 kişi öldü

Irak Adalet Bakanlığı'nda patlama: 24 ölü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Irak Adalet Bakanlığı'na düzenlenen bombalı saldırılarda 24 kişinin hayatını kaybettiği, 50'den fazla kişinin yaralandığı bildirildi. Hayatını kaybedenlerden 6'sının polis olduğu belirtildi.

Irak Adalet Bakanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, bugün saat 13:00 sıralarında silahlı bir grup tarafından Adalet Bakanlığı'na eş zamanlı saldırı düzenlendi. Bomba yüklü araç ve intihar eylemcileriyle düzenlenen saldırıda en az 24 kişinin öldüğü, 50'den fazla kişinin de yaralandığı belirtildi.

Saldırının ardından bakanlık çalışanlarını güvenli bir yere götürüldüğü, asker ve polislerden oluşan destek gücünün de olay yerine geldiği kaydedildi. Silahlı kişilerinden bazılarının bina içinde olabileceği de iddia edildi.

Çatışmalar üzerine Dışişleri Bakanlığı'nın da tahliye edildiği ifade edildi. Güvenlik güçleri, Yeşil Bölge, Dışişleri ve Adalet Bakanlığı'na giden yolları da kapattı.

Bağdat'ın merkezinde bulunan ve devlet daireleriyle yabancı misyon temsilciliklerinin de bulunduğu ''Yeşil Bölge'' yakınındaki Adalet Bakanlığı'na öğle saatlerinde düzenlenen bombalı saldırılarda 4 şiddetli patlama meydana gelmişti.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2013, 17:54
banner53
YORUM EKLE

banner39