banner39

banner35

Irak'ın Şii lideri Sadr: Elveda vatanım

Irak’taki Şii lider Sadr, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, hükümetin sonunun geldiğini belirtti.

Irak 06.09.2019, 10:45
Irak'ın Şii lideri Sadr: Elveda vatanım

Irak’ta Sadr Hareketi lideri Mukteda es-Sadr, hükümetin sonunun geldiğini belirterek, mevcut hükümetten desteğini çekeceğini ifade etti.

Sadr, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, hükümetin sonunun geldiğini belirtti.

"Elveda vatanım. Bu, hükümetin sonunun geldiğinin duyurusudur." diyen Sadr, şunları kaydetti: "Bu aynı zamanda hukuk devletinden kaos devletine geçiş demektir. Eğer hükümet ciddi önlemler almazsa, kendisinden desteğimi çekeceğim."

​Sadr, geçen yıl ekim ayında hükümeti kuran Başbakan Adil Abdulmehdi’yi desteklese de daha sonra reform yönünde adım atmadığı gerekçesiyle eleştirmişti.

Sadr’ın hükümete yönelik açıklamasının, Haşdi Şabi’nin Hava Kuvvetleri Müdürlüğü kurduğunun duyurulması sonrası gelmesi dikkati çekti.

Şii lider, daha önce sık sık İran yanlısı milis gücünün ülke savunma ve güvenlik sistemine dahil edilmesi ve devletin kontrolü dışında bulunan silahların toplatılması çağrısı yapmıştı.

Mukteda es-Sadr’a bağlı Sairun Koalisyonu, 329 sandalyeli mecliste 53 milletvekiliyle birinci siyasi grup konumunda bulunuyor.

Kaynak: Sputnik

banner53
Yorumlar (2)
Misafir 2 yıl önce
Ne biçim bir ülke. ABD'yi yöneten bilmemkimler ile bilmem kim olarak (dini temelli ) bölünen bilmem kimlerin hüküm sürdüğü bir yer. ( Sanki; Suriye'ye giden teröristler AKDENİZ'den geçiyor. Türkiye'nin yolgeçen han olma durumu yorumda gözardı edilmiştir. Bilmem kaç milyon Suriyeli'nin ülkemizde olduğu
yorumda gözardı edilmiştir.)
Suleyman 2 yıl önce
Bu adam cehennemin ortasına düşer inşaAllah. İsrail dururken İslam aleminde kaos çıkaran nasıl Müslüman olur. Önce bıyığını İslama sünnete göre uzatmayı ögrenmadi lazım. Bu adam siyonist uşağı emin olun.
6
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?